POTWIERDZONE: Wisła prowadzi postępowanie dyscyplinarne wobec Małeckiego

9 miesięcy temu POTWIERDZONE: Wisła prowadzi postępowanie dyscyplinarne wobec Małeckiego
fot. FotoPyk

Patryk Małecki będzie się tłumaczył w środę przed komisją dyscyplinarną klubu ze swoich słów, których użył po spotkaniu sparingowym z Piastem Gliwice.

29-letni zawodnik nie cieszy się uznaniem Joana Carrillo i jest przeważnie pomijany przez hiszpańskiego szkoleniowca przy ustalaniu kadry meczowej zespołu na starcia ligowego w rundzie wiosennej.

Piłkarz jest rozczarowany tym faktem i po spotkaniu sparingowym z Piastem Gliwice (2:0), w którym strzelił bramkę oraz zanotował asystę, postanowił wyżalić się mediom i stwierdził, że nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu drużyny ze względu na sprawy pozasportowe (więcej  - TUTAJ).

Przedstawiciele Wisły Kraków zdecydowali się zareagować na słowa Patryka Małeckiego i wszczęli wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

- Zawodnik został zaproszony na posiedzenie komisji dyscyplinarnej klubu i będzie miał możliwość złożenia wyjaśnień w najbliższą środę - poinformowała Olga Tabor-Leszko.

Na razie nie wiadomo, jaka kara grozi skrzydłowemu ekipy z województwa małopolskiego.

- Proces toczy się zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym klubu. To w tym dokumencie wskazane są możliwe sankcje. Przepisy wewnętrzne są niejawne - powiedziała rzeczniczka prasowa „Białej Gwiazdy”.

Do całej sprawy związanej z 29-letni zawodnikiem odniósł się także szkoleniowiec Wisły Kraków.

- Najważniejszy jest dla nas mecz z Lechem. Nie jest ważny Patryk Małecki czy Joan Carrillo. Klub podjął już jakieś decyzje w tym względzie. Rozmawialiśmy już w szatni i między nami nie ma żadnych niedomówień. Wszystko sobie wyjaśniliśmy, a o tym kto znajdzie się w kadrze na najbliższe spotkanie zadecydują względy sportowe oraz to, kto będzie nam najbardziej przydatny - powiedział Hiszpan.

Ośmiokrotny reprezentant Polski rozegrał 19 spotkań w trwającym sezonie w barwach ekipy z województwa małopolskiego i strzelił w nich jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty.ŹRÓDŁO
WP Sportowe Fakty | Przegląd Sportowy
TAGI: Patryk Małecki Wisła Kraków Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.