Ibrahimović odpowiada FIFA: Jeśli chcę grać, to gram

9 miesięcy temu Ibrahimović odpowiada FIFA: Jeśli chcę grać, to gram
fot. Los Angeles Galaxy

Zlatan Ibrahimović wypowiedział się na temat swojego potencjalnego powrotu do reprezentacji Szwecji na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Rosji.

Szwedzki napastnik powiedział w rozmowie z „Eurosportem”, że FIFA nie może go powstrzymać przed zagraniem na Mistrzostwach Świata w Rosji, jeśli sam zdecyduje się na występ na tym turnieju. 36-latek aktualnie rozważa powrót do kadry i potencjalne powiększenie dorobku 116 występów i 62 zdobytych trafień.

O ile wiele będzie zależało od samej formy sportowej Ibrahimovicia i jego dyspozycji po kontuzji kolana, z którą zmagał się przed rokiem, to w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że może on nie zagrać na mundialu z powodu regulacji FIFA. Światowa federacja piłkarska nie chce, by gracze mieli związek z firmami bukmacherskimi, dlatego Szwed związany z Bethard może stanowić problem.

Sam Ibrahimović nie widzi problemu: „FIFA nie może mnie powstrzymać. Jeśli będę tego chciał, to się tam znajdę. To dokładnie jak z reprezentacją, jeśli chcę zagrać, to gram. To nie jest sprawa FIFA, ale moja i moich chęci”.

- Drzwi pozostają dla mnie otwarte. Jeśli poczuję, że mogę robić rzeczy tak, jak dotychczas, możemy rozmawiać o powrocie. Jednak w tej chwili nie znajdujemy się w takim miejscu. Obecnie jestem szczęśliwy, że w ogóle mogę grać.

- Teraz chcę po prostu kopać piłkę. Jeśli będę regularnie grał, to zobaczymy czy mogę to robić także podczas mundialu – powiedział Ibrahimović.


ŹRÓDŁO
Eurosport
TAGI: Szwecja MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Zlatan Ibrahimović Los Angeles Galaxy Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.