Cel transferowy Juventusu wyraża zgodę na transfer!

10 miesięcy temu
Cel transferowy Juventusu wyraża zgodę na transfer!

Matteo Darmian jest gotowy na powrót do Turynu, lecz tym razem ma zagrać w Juventusie.

Defensor od dłuższego czasu nie ma co liczyć na miejsce w pierwszym składzie Manchesteru United. Menedżer José Mourinho nie widzi dla niego większych szans na regularną grę i woli stawiać na innych zawodników, co mocno frustruje Włocha. Od kilku tygodni o sprowadzenie zawodnika poważnie zabiega „Stara Dama” i wygląda na to, że obrońca dał się skusić na jej ofertę.

Według informacji podawanych przez „Tuttosport”, Darmian jest gotowy zakończyć swoją przygodę w Premier League i powrócić do Serie A. „Juve” widzi w zawodniku spore umiejętności, a dyrektorzy klubu cenią gracza szczególnie za jego wszechstronność (może on grać z powodzeniem na obu skrzydłach defensywy).

Sam zawodnik poinformował przedstawicieli mistrzów Włoch, że jest bardzo chętny na transfer do „Bianconerich” i czeka na dalszy rozwój wypadków. Po uzyskaniu zgody od samego piłkarza, teraz turyńczycy skupią się na negocjacjach z „Czerwonymi Diabłami”. Na ten moment strony muszą uzgodnić przede wszystkim formę zapłaty oraz wartość całej transakcji.

Zgoda piłkarza na transfer bardzo ułatwia zadanie dyrektorowi wykonawczemu, Giuseppe Marotcie. Dzięki temu może być on nieco spokojniejszy w kontekście walki o gracza z innymi klubami. Sytuację Darmiana nieustannie obserwuje kilka klubów, a do Włoch od dłuższego czasu starał się go sprowadzić Inter Mediolan.

28-latek trafił na Old Trafford w 2015 roku za około 18 milionów euro. Początkowo cieszył się dość regularną grą, ale z czasem jego rola w zespole zaczęła spadać. W obecnym sezonie wystąpił łącznie w tylko 13 spotkaniach. Powrót do ojczyzny może być dla niego szansą na powrót do dawnej formy. Aklimatyzacja w Juventusie nie powinna zająć szczególnie długo, ponieważ przed transferem do United piłkarz zdążył dobrze poznać Turyn, reprezentując Torino przez cztery lata.ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Matteo Darmian Juventus FC Manchester United FC Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.