Z Chelsea do West Hamu? „Młoty” szykują ofertę

10 miesięcy temu
Z Chelsea do West Hamu? „Młoty” szykują ofertę

Danny Drinkwater może przenieść się latem do lokalnego rywala Chelsea - West Hamu.

Pomocnik dopiero co dołączał do ekipy mistrza Anglii, a już może się z nią rozstać. Został sprowadzony ostatniego dnia letniego okna transferowego po długich negocjacjach, ale jak na razie nie udało mu się nawiązać do dawnej formy, którą prezentował w Leicester. Antonio Conte nie jest przekonany do Anglika i rzadko kiedy wystawia go nawet u boku jego byłego kompana z zespołu „Lisów”, N'Golo Kanté.

Kilka dni temu „The Telegraph” informował, że piłkarz coraz poważniej myśli o zmianie otoczenia, ponieważ chce grać znacznie bardziej regularnie. Teraz dziennik podaje, że doniesienia o chęci odejścia zaalarmowały wiele klubów, w tym choćby West Ham. „The Irons” jako jedni z pierwszych zwrócili uwagę, że sytuacja Drinkwatera może być świetną okazją na rynku.

„Młoty” poszukują środkowego pomocnika, który mógłby wzmocnić zespół od przyszłej kampanii i aktualnie 28-latek zajmuje wysokie miejsce na ich liście życzeń. Sam zawodnik nie miałby nic przeciwko przenosinom do West Hamu, ponieważ to oszczędziłoby mu kłopotów związanych z przeprowadzką, a jednocześnie zapewniłoby mu pewniejszą sytuację w klubie.

Na przeszkodzie może jednak stanąć sama Chelsea. „The Blues” wydali na Drinkwatera 35 milionów funtów i mimo iż ten rozgrywa niezbyt udany sezon, chcą odzyskać znaczną część wspomnianej kwoty, jeśli nie nawet całą. W takiej sytuacji West Ham będzie zmuszony negocjować, co nie będzie takie proste, zważywszy na zainteresowanie graczem. Inną kwestią jest przyszłość Antonio Conte.

Włoch jest łączony z opuszczeniem Chelsea, a nowy menedżer mógłby chętniej stawiać na wychowanka Manchesteru United. Drinkwater czeka na wieści w sprawie obsady stanowiska menedżera, ponieważ chce mieć pewność swojej sytuacji. Z ekipą ze Stamford Bridge jest związany jeszcze przez cztery sezony.

W ostatnim czasie pojawiły się również spekulacje na temat potencjalnego odejścia Tiémoué Bakayoko, który również nie może zaliczyć pierwszego sezonu w Chelsea do udanych. „The Telegraph” zaznacza jednak, że z tej dwójki klub jest bardziej skłonny na sprzedaż starszego Drinkwatera.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Daniel Drinkwater West Ham United FC Chelsea FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.