Mourinho zafascynowany obrońcą. Stała obserwacja

11 miesięcy temu
Mourinho zafascynowany obrońcą. Stała obserwacja

José Mourinho regularnie wysyła skautów, by ci oglądali w akcji Kierana Tierneya.

Menedżer Manchesteru United zapewniał w rozmowach z dziennikarzami, że klub najprawdopodobniej nie sprowadzi latem kolejnego napastnika, ale za to skoncentruje się na wzmocnieniu innych pozycji. Jednym z priorytetów ma być sprowadzenie lewego obrońcy. Portugalczyk narzeka na obsadę tej pozycji i chce sprowadzić kogoś, komu będzie mógł w pełni zaufać, jednocześnie zapewniając zespołowi spokój w tej strefie boiska na długie lata.

„Daily Mail” informuje, że Mourinho jest od dłuższego czasu zafascynowany Kieranem Tierneyem. Zawodnik ma dopiero 20 lat, ale już rozegrał dla Celticu ponad 120 spotkań i jest jedną z największych gwiazd zespołu. Dobra forma gracza zwróciła uwagę silniejszych klubów, w tym właśnie Manchesteru United.

O postępach poczynionych przez gracza Mourinho poinformowali skauci „Czerwonych Diabłów”. Menedżer zainteresował się młodym Szkotem i od tamtej pory regularnie wysyła skautów, by ci z bliska obserwowali grę wychowanka „The Bhoys”. Brytyjscy dziennikarze dodają nawet, że „The Special One” osobiście udał się nawet do Glasgow, by ocenić piłkarza.

Mourinho chciał obserwować Tierneya w zeszłym miesiącu, kiedy reprezentacja Szkocji mierzyła się w sparingu z Kostaryką. Ostatecznie 20-latek nie zagrał i menedżerowi pozostało obejrzeć występ Scotta McTominaya, ale bynajmniej się on nie zraził i wciąż wysyła skautów.

Niewykluczone, iż United złoży Celticowi ofertę już tego lata. Mourinho miał przekazać dyrektorom ekipy z Old Trafford, że bardzo zależy mu na tym transferze i miał uczynić nawet sprowadzenie Tierneya jednym z priorytetów na letnie okno transferowe.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Kieran Tierney Manchester United FC Celtic FC Szkocja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.