Gigant nie rezygnuje z Zielińskiego

10 miesięcy temu
Gigant nie rezygnuje z Zielińskiego
fot. FotoPyk

Włoskie media donoszą, że Piotr Zieliński znajduje się na liście życzeń Jürgena Kloppa - menadżera Liverpoolu.

Liverpool był już poważnie zainteresowany Polakiem dwa lata temu, jednak wówczas po znakomitym sezonie w barwach Empoli walkę o jego podpis wygrało Napoli. Polak bardzo się rozwinął odkąd zakłada błękitną koszulkę klubu z Neapolu i jak się okazuje wciąż jest obiektem zainteresowania „The Reds”.

Teraz jednak pozyskanie polskiego pomocnika będzie znacznie kosztowniejsze niż w 2016 roku. Wtedy „Partenopei” musieli wyłożyć 14 milionów euro, podczas gdy obecna umowa, wiążąca Polaka z klubem z południa Włoch zawiera klauzulę mówiącą o 70 milionach euro, które musiałby zapłacić potencjalny kupiec. Jak widać to jednak nie odstrasza włodarzy Liverpoolu.

Wkrótce jednak może się okazać, że sprowadzenie Zielińskiego będzie znacznie bardziej skomplikowane. Zdaniem „La Gazetta dello Sport” wicelider Serie A szykuje już bowiem ofertę nowego kontraktu dla 23-letniego pomocnika, na mocy której nie tylko otrzymałby on znaczną podwyżkę, ale również podniesiona zostałaby klauzula odstępnego. Szefowie Napoli obawiają się podobno, że obowiązujące teraz 70 milionów euro to suma, którą ktoś może być stanie wyłożyć już tego lata. Dlatego też nowy kontrakt miały zostać parafowany jeszcze przed startem Mistrzostw Świata w Rosji.

W trwającym sezonie Zieliński wystąpił w 40 spotkaniach drużyny Maurizio Sarriego, w których strzelił osiem goli i zaliczył dwie asysty. Jego obecna umowa z Napoli obowiązuje do 2021 roku.


ŹRÓDŁO
Tuttomercatoweb
TAGI: Piotr Zieliński Liverpool FC SSC Napoli Polska Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.