Z Juventusu do Interu?! Ważne spotkanie

9 miesięcy temu Z Juventusu do Interu?! Ważne spotkanie

Kwadwo Asamoah ma być coraz bliżej przeprowadzki do Interu.

Reprezentant Ghany święcił z Juventusem sporo sukcesów w ostatnich latach, ale przygoda na Allianz Stadium powoli dobiega końca. Turyńczycy przez długi czas zwlekali z przedłużeniem umowy, która wygasa latem tego roku, a to pozwalało piłkarzowi kontaktować się swobodnie z innymi ekipami. Wygląda na to, że „Stara Dama” wciąż nie garnie się do rozmów, więc zawodnik ma przenieść się do Mediolanu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni o 29-latka poważnie zabiegał Inter, który nieustannie tworzył grunt pod wolny transfer. Między innymi „Sky Sport Italia” i „Premium Sport” informują, że taktyka się sprawdziła, bowiem piłkarz jest coraz bliżej przeprowadzki. W poniedziałek doszło do ważnego spotkania mającego doprowadzić operację do skutku.

Agent piłkarz, Federico Pastorello, rozmawiał z przedstawicielami Interu. Choć włoscy dziennikarze biorą poprawkę na fakt, iż reprezentuje on również interesy Antonio Candrevy, skrzydłowego „Nerazzurrich”, głównym tematem poruszanym na spotkaniu miał być właśnie Asamoah.

Potencjalna przeprowadzka może być korzystna dla zawodnika ze względów finansowych. Mediolańczycy chcą zagwarantować graczowi stabilizację, oferując mu trzyletnią umowę. Na jej mocy miałby zarabiać 3,5 miliona euro za sezon, co oznaczałoby dla niego sporą podwyżkę, obecnie inkasuje bowiem 1,6 miliona euro za rok gry.

Na razie nie wiadomo, czy Juventus spróbuje przeciwstawić się jednemu z największych rywali i złoży piłkarzowi propozycję. Choć gracz ostatnio częściej występuje na lewej obronie, gdzie zastępuje Alexa Sandro, który czasem jest wystawiany nieco wyżej, „Bianconeri” nie powinni mieć szczególnych problemów, by go zastąpić. Latem do drużyny powróci wypożyczony Leonardo Spinazzola, a możliwe są również inne wzmocnienia, w tym choćby sprowadzenie Matteo Darmiana.ŹRÓDŁO
Sky Sport Italia | Premium Sport
TAGI: Kwadwo Asamoah Inter Mediolan Juventus FC Ghana Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.