City nagradza za świetny sezon

9 miesięcy temu City nagradza za świetny sezon

Manchester City szykuje nagrody dla piłkarzy oraz menedżera za bardzo udaną kampanię.

Podopieczni Pepa Guardioli jak burza przeszli przez sezon ligowy i już teraz są pewni mistrzowskiego tytułu. Do tego udało im się sięgnąć również po Carabao Cup, a klub chce, by zawodnicy poczuli się za te wyczyny odpowiednio docenieni. „Daily Mail” informuje, że szykowane są wysokie premie dla piłkarzy, a Pepa Guardiolę ma czekać nowy kontrakt.

Według brytyjskich dziennikarzy „The Citizens” przewidzieli dla piłkarzy premie, które łącznie mają wynosić nawet 10 milionów funtów. Jest to nagroda jedynie za zdobycie tytułu mistrzowskiego, bowiem na kolejny bonusowe wypłaty zawodnicy mogą liczyć ze względu na wygraną w Carabao Cup. Będą one jednak nieco niższe. Do tego największe gwiazdy, jak choćby Kevin De Bruyne, mogą liczyć na zagwarantowane dodatkowe pół miliona funtów.

„Daily Mail” oraz „The Telegraph” informują również, że coraz bliżej nowej umowy jest Pep Guardiola. Po bardzo udanym sezonie władze City uznały, że Hiszpan jest idealnym menedżerem, by poprowadzić klub przez wieloletni projekt. Drugi ze wspomnianych dzienników jest przekonany, iż przedłużenie porozumienia o kolejny rok (czyli do czerwca 2020 roku) jest niemalże pewne, klub ma jednak ambitniejszy plan.

Nowe porozumienie ma być tylko pierwszym krokiem i jego celem jest zyskanie spokoju, ponieważ w przeciwnym razie Guardiola mógłby pożegnać się z „Obywatelami” już po przyszłej kampanii. Za kulisami trwają wewnętrzne rozmowy zarządu o zaproponowaniu menedżerowi znacznie dłuższego kontraktu. Oczywiście nowa umowa wiąże się ze sporą podwyżką, która może uczynić Guardiolę nawet najlepiej zarabiającym trenerem na świecie.

Choć City teoretycznie zapewniło sobie już tytuł mistrzowski, nie wygląda na to, by drużyna zamierzała teraz zwolnić. Guardiola celuje w kilka rekordów, które może pobić, w tym: liczba zdobytych punktów (City jako pierwsze może przekroczyć barierę 100 oczek w sezonie), liczba wygranych czy liczba zdobytych goli.

Pełna lista możliwych do pobicia rekordów prezentuje się następująco:
ŹRÓDŁO
The Telegraph | Daily Mail
TAGI: Manchester City FC Pep Guardiola Trenerzy Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.