MEDIA: Chelsea ustaliła cenę za Batshuayia

10 miesięcy temu
MEDIA: Chelsea ustaliła cenę za Batshuayia

„Evening Standard” donosi, że Chelsea ustaliła kwotę, jakiej będzie żądać od Borussii Dortmund za Michy'ego Batshuayia.

24-letni napastnik przeniósł się do Dortmundu w zimie na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Chelsea. Belg zaaklimatyzował się w nowym zespole w błyskawicznym tempie. W 14 spotkaniach w barwach BVB strzelił dziewięć goli i zaliczył jedną asystę. Z marszu stał się kluczowym zawodnikiem na Signal Iduna Park.

Teraz włodarze niemieckiego klubu mają nie lada problem. Nie tylko ze względu na odniesiony w derbach z Schalke (porażka 0:2) uraz, który wyklucza napastnika z gry do końca sezonu, ale również dlatego, że muszą zająć się kwestią przyszłości zawodnika. W umowie wypożyczenia nie została bowiem zawarta klauzula  o możliwości wykupienia piłkarza po sezonie za ustaloną kwotę. 

Szefowie BVB nie mają jednak wątpliwości, że chcą zatrzymać u siebie Belga na dłużej. Problem w tym, że Chelsea, która wykupiła go w 2016 roku z Olympique'u Marsylia za 39 milionów euro, żąda od Niemców kwoty aż o 20 milionów wyższej. Wydając na Batshuayia żądane 50 milionów funtów, a więc około 58 milionów euro, Borussia pobiłaby swój rekord transferowy i jednocześnie wydała na zastępstwo dla Aubameynaga prawie równowartość tego, co otrzymała z tytułu jego sprzedaży (64 miliony euro). 

W tej sytuacji paradoksalnie fatalną informacją jest dla Borussii diagnoza, która daje Batshuayiowi szansę na powrót do pełnej sprawności przed startem Mistrzostw Świata. Jeśli negocjacje z Anglikami się przedłużą, a Belg pojedzie na mundial i tam się dobrze zaprezentuje, cena wzrośnie jeszcze bardziej. ŹRÓDŁO
Evening Standard
TAGI: Michy Batshuayi Tunga Borussia Dortmund Niemcy Belgia Chelsea FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.