Angielscy giganci po młodą gwiazdkę. 25 milionów!

9 miesięcy temu Angielscy giganci po młodą gwiazdkę. 25 milionów!
fot. Premier League

Sześć klubów z Premier League zamierza powalczyć o Jamesa Maddisona.

Sezon na zapleczu najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej powoli dobiega końca, a zespoły z Premier League uważnie przyglądają się występującym tam piłkarzom. W Championship występuje wielu utalentowanych zawodników, a jednym z nich jest James Maddison. Norwich City, klub 21-latka, nie ma już szans nawet na baraże o awans, ale sam zawodnik może wkrótce trafić na wyższy poziom ligowy.

„The Telegraph” informuje, że pomocnik jest rozchwytywany przez co najmniej sześć ekip występujących na co dzień w Premier League. Jego usługami zainteresowane są jak na razie przede wszystkim Tottenham, Arsenal, Everton oraz Manchester City, a nie należy zapominać również o Brighton i Southampton. Oba kluby, w szczególności „Święci”, wciąż nie mogą być jednak pewni utrzymania.

Spadek przekreśliłby ich szanse na pozyskanie Maddisona, ale cała reszta zainteresowanych już szykuje fundusze, by powalczyć o pozyskanie zawodnika. Norwich chciałoby zatrzymać swoją gwiazdę, ale fakt, iż kolejny sezon ponownie spędzą w drugiej lidze nie stawia ich w korzystnej sytuacji. Pod presją wywoływaną przez większe kluby „Kanarki” mogą ulec i pozwolić graczowi na rozwój na wyższym poziomie.

Sam Anglik jest gotowy na przeprowadzkę do większej drużyny, ale jego priorytetem jest to, by trafić do ekipy, w której będzie mógł występować w miarę regularnie. Przede wszystkim zainteresowani będą musieli najpierw przekonać samo Norwich. „The Telegraph” twierdzi, że transakcja może kosztować nawet 25 milionów funtów.

21-latek urodził się w Coventry i w tamtejszym City zaczynał swoją przygodę z piłką. Po zdobyciu doświadczenia w League One trafił do występującego jeszcze wtedy w Premier League Norwich. Po dwóch wypożyczeniach stał się jedną z wyróżniających się postaci w zespole, w którym w obecnym sezonie rozegrał 46 spotkań. Zdobył w nich 14 goli zaliczył osiem asyst.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: James Maddison Tottenham Hotspur FC Arsenal FC Everton FC Manchester City FC Southampton FC Brighton & Hove Albion FC Norwich City FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.