Mourinho o odejściu Wengera z Arsenalu. Wielka klasa Portugalczyka

10 miesięcy temu
Mourinho o odejściu Wengera z Arsenalu. Wielka klasa Portugalczyka

Menedżer Manchesteru United, José Mourinho, odniósł się do informacji o odejściu Arsène'a Wengera z Arsenalu po zakończeniu sezonu.

O opuszczeniu przez Francuza zespołu „Kanonierów” spekulowało się wielu miesięcy. Klub ze stolicy Anglii potwierdził to jednak w dość niespodziewanym momencie, ponieważ w ostatnich dniach nic tego nie zapowiadało.

„Po dokładnym rozważeniu sytuacji i kolejnych dyskusjach z klubem czuję, że to jest właściwy czas na odejście po zakończeniu sezonu. Jestem wdzięczny za przywilej służenia temu klubowi przez wiele pamiętnych lat” - przyznał Wenger, który przejął londyńską drużynę w 1996 roku.

W ostatnich godzinach do decyzji Wengera odniosło się wiele osób ze świata futbolu. Zapytany o nią został również Mourinho, który w ostatnich latach miał z nim kilka spięć.

- Jeśli jest szczęśliwy po podjęciu tej decyzji i cieszy się na rozpoczęcie nowego etapu swojego życia, również się z tego bardzo cieszę. Jeśli jest przygnębiony, też jestem przygnębiony. Zawsze życzę swoim boiskowym rywalom jak najlepiej. Wszyscy powinniśmy okazać mu szacunek, na który sobie zasłużył.

- Czy żałuję sprzeczek z nim? Tu nie chodzi o to. To typowe pytanie dla osoby, która nigdy nie była trenerem czy piłkarzem. Mimo, że czasami wygląda to inaczej, naprawdę bardzo się nawzajem szanujemy.

- Zawodnicy w trakcie spotkań otrzymują żółte i czerwone kartki. Często grają brutalnie, atakując się do tego słownie. Z menedżerami jest tak samo. Niewykluczone, że ci, którzy mają jakieś spięcia, jeszcze bardziej się szanują. To siła przeciwko sile, jakość przeciwko jakości, wielka ambicja przeciwko wielkiej ambicji. Ale na koniec ludzie się szanują.

- Zdaję sobie sprawę z tego, co to znaczy zdobyć trzy mistrzostwa i siedem Pucharów Anglii. Do tego wiem, co on zrobił we Francji i Japonii, ile dał futbolowi w swojej ojczyźnie. Jeśli jest zadowolony z tego, co postanowił, jestem szczęśliwy. Mam nadzieję, że nie odejdzie z futbolu - powiedział Portugalczyk.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: José Mourinho Trenerzy Arsène Wenger Francja Anglia Arsenal FC Manchester United FC Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.