The Times: Wenger został zmuszony do odejścia z Arsenalu

10 miesięcy temu
The Times: Wenger został zmuszony do odejścia z Arsenalu

Dziennikarze „The Times” przedstawili szczegóły odejścia Arsène'a Wengera z Arsenalu.

Kilka godzin temu opuszczenie przez Francuza zespołu „Kanonierów” po zakończeniu sezonu potwierdził sam londyński klub.  

„Po dokładnym rozważeniu sytuacji i kolejnych dyskusjach z klubem czuję, że to jest właściwy czas na odejście po zakończeniu sezonu. Jestem wdzięczny za przywilej służenia temu klubowi przez wiele pamiętnych lat. Zarządzałem klubem z pełnym zaangażowaniem i uczciwością” - można było przeczytać w oświadczeniu. Teraz „The Times” podał znacznie więcej szczegółów dotyczących całej sytuacji. 

Jak czytamy, Wenger został niejako zmuszony do podjęcia decyzji o odejściu. Gdyby nie to, bardzo możliwe, że zostałby po prostu zwolniony. 

Francuz poinformował pierwszą drużynę Arsenalu o swoim odejściu dzisiaj o 9:45. Część zawodników, która była najbardziej zżyta z menedżerem, w trakcie spotkania nie ukrywała swojego wzruszenia. Wenger dał do zrozumienia swoim podopiecznym, że zależy mu na wygranej w Lidze Europy (w półfinale „Kanonierzy” zmierzą się z Atlético), by w dobrym stylu pożegnać się z klubem. 

Jeśli chodzi o dotychczasową umowę Wengera, z racji tego, że nie wypełni on jej do końca, otrzyma od klubu osiem milionów funtów. Na ten moment nie ma szans, by Francuz pozostał w Arsenalu w innej roli, ponieważ szkoleniowiec chce poprowadzić jeszcze inną drużynę. 

„The Times” największe szanse na wejście w buty Wengera w zespole „Kanonierów” daje Patrickowi Vieirze, Julianowi Nagelsmannowi oraz Luisowi Enrique.ŹRÓDŁO
The Times
TAGI: Arsenal FC Arsène Wenger Anglia Francja Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.