RONALDINHO: On może być najlepszy na świecie! Ale sytuację z trenerem ciężko porównać...

10 miesięcy temu
RONALDINHO: On może być najlepszy na świecie! Ale sytuację z trenerem ciężko porównać...

Ronaldinho wypowiedział się w Canal+ na temat sytuacji Paula Pogby, pomocnika Manchesteru United, łączonego w ostatnim czasie z odejściem z Old Trafford ze względu na problemy w komunikacji z menadżerem Jose Mourinho.

- Nie ma wątpliwości, on może wygrać Złotą Piłkę. Widzę Pogbę jako przyjaciela, a nie siebie jako jego idola. On jest młody, utalentowany, ma możliwości, by grać gdziekolwiek na boisku, w dowolnej roli, defensywnie, na skrzydle czy ofensywnie. Ma charakterystykę piłkarza, który wypełni dowolną pozycję; takiego który może tworzyć historię.

- On zna ławkę rezerwowych, tak jak ja w Paris Saint-Germain za kadencji Louisa Fernandeza. To jednak nie jest to samo, bo decyzję Mourinho musisz uszanować, tego drugiego człowieka niekoniecznie. Myślę, że Paul musi się sporo nauczyć od Mourinho, jednego z najlepszych trenerów na świecie. Trenera, który wygrał tyle, że zasługuje na szacunek. W moim przypadku, sytuacja była przeciwna.

- Pogba jest w dużym klubie i już ma wszystko, by tworzyć historię. Czy będzie grał w tym, czy innym klubie? Musi występować tam, gdzie czuje się najbardziej szczęśliwy - powiedział 38-letni Brazylijczyk, który kilka miesięcy wcześniej oficjalnie zakończył karierę piłkarską.

25-letni Pogba w tym sezonie nie prezentuje takiej formie, jakiej spodziewano się po nim, gdy latem 2016 roku zmieniał Juventus na United za ponad 100 milionów euro. Strzelił pięć bramek i zaliczył 12 asyst w 32 meczach we wszystkich rozgrywkach.


ŹRÓDŁO
Canal+
TAGI: Ronaldinho Paul Pogba Manchester United FC Francja Brazylia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.