Wenger zostanie skuszony zupełnie nową rolą? „Nie zdziwiłoby mnie, gdyby tam poszedł”

10 miesięcy temu
Wenger zostanie skuszony zupełnie nową rolą? „Nie zdziwiłoby mnie, gdyby tam poszedł”
fot. FotoPyk

Pat Rice stwierdził, że nie można wykluczyć, iż Arsène Wenger zrezygnuje z dalszego trenowania na rzecz współpracy z FIFA lub UEFA.

Najbliższe mecze Arsenalu są już ostatnimi pod wodzą Francuza, który ogłosił, że wraz z końcem sezonu pożegna się z klubem. Menedżer już teraz ma otrzymywać kuszące propozycje z wielu klubów i choć wiele wskazuje, że właśnie w takiej roli będzie kontynuować swoją przygodę z futbolem, jego były asystent twierdzi, że skusić go mogą nowe wyzwania. O przyszłości Wengera wypowiedział się Pat Rice, który w latach 1996-2012 pełnił rolę jego zastępcy.

- Myślę, że on musi być bardzo szanowany, jeśli wciąż chce być menedżerem w innym klubie - stwierdził Rice w rozmowie ze „Sky Sports”.

- Wiem, że jego praca jest bardzo doceniana w UEFA oraz w FIFA. Nie byłbym zaskoczony, gdyby pojawiła się możliwość jego dołączenia do którejś z tych organizacji. On kocha piłkę nożną. Kiedy z nim pracowałem, można było rozmawiać o tym, jaki film czy skecze komediowe oglądało się poprzedniego wieczora. On wtedy przychodził i pytał, czy ktoś oglądał mecz Juventusu, Romy lub Barcelonę z Malagą.

Rice został też spytany o relacje Wengera z Sir Alexem Fergusonem, które nie miały być najlepsze.

- To dwóch świetnych menedżerów i oboje bardzo się szanowali. Po meczu Arsène upewniał się, że miał w pokoju butelkę dobrego wina dla Sir Alexa. Rozmawiali na temat meczu, o piłkarzach, więc to co widzieliście na ekranie niekoniecznie odzwierciedlało to, co działo się za kulisami.

Brytyjskie media donosiły w ostatnich dniach, że Arsenal mógł wywrzeć presję na Wengerze, co zmusiło menedżera do złożenia rezygnacji. Rice jest jednak przekonany, że nic takiego nie miało miejsca.

- Arsenal zmusił Wengera do odejścia? Nie sądzę, by zarząd robił cokolwiek przeciwko niemu. W pełni go szanowali. Nie ma nikogo, kto byłby w tej branży tak wspaniałym człowiekiem jak on. To świetny menedżer i myślę, że to była jego decyzja. Zawsze powtarzał, że kiedy przyjdzie czas na rozstanie, będzie wiedział o tym doskonale.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Arsène Wenger Pat Rice Trenerzy Arsenal FC Irlandia Północna Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.