Sky Sports: Dyrektor sportowy zastąpi Wengera?!

10 miesięcy temu
Sky Sports: Dyrektor sportowy zastąpi Wengera?!

Zgodnie z informacjami „Sky Sports”, Ralf Rangnick znajduje się na liście kandydatów do zastąpienia Arsène’a Wengera.

Rangnick jest uważany za jednego z najlepszych trenerów w Niemczech, ale w zawodzie nie pracuje już od kilku lat. Aktualnie oddaje się on budowie RB Lipsk i prowadzi klub ze stanowiska dyrektora sportowego. 59-latek oddał sprawowanie kontroli nad zespołem w ręce Ralph Hasenhüttl.

Co ciekawe, Rangnick pracował w drużynie z Lipska jeszcze w czasach, gdy znajdowała się ona na trzecim poziomie rozgrywkowym. W pewnym momencie nie mógł on znaleźć odpowiedniego trenera, więc sam przejął stery nad drużyną i już w pierwszym sezonie wprowadził ją do Bundesligi. Po tym sukcesie zatrudnił Hasenhüttla, którego wyciągnął z FC Ingolstadt.

Na szczycie listy życzeń Arsenalu znajdują się takie nazwiska, jak Luis Enrique, Patrick Vieira czy Mikel Arteta. Jak poinformowało jednak „Sky Sports”, także Ralf Rangnick jest brany pod uwagę przy obsadzie tego stanowiska. 

Już w tej chwili na Emirates Stadium pracuje wiele osób związanych w przeszłości z 59-latkiem. Pod jego okiem trenował między innymi jeden z członków sztabu szkoleniowego Wengera, Jens Lehmann. U Rangnicka w profesjonalnej piłce zadebiutował niegdyś Per Mertesacker i obaj panowie pozostali do dzisiaj przyjaciółmi.

Rozmowy z kandydatami na trenera Arsenalu mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Zostaną one przeprowadzone przez: Ivana Gazidisa (dyrektora wykonawczego), Raula Sanllehiego (dyrektora ds. sportowych) i Svena Mislintata (głównego scouta).


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Niemcy Anglia Francja RB Lipsk Arsène Wenger Ralf Rangnick Arsenal FC Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.