OFICJALNIE: Oświadczenie Jagiellonii przed spotkaniem z Legią

10 miesięcy temu
OFICJALNIE: Oświadczenie Jagiellonii przed spotkaniem z Legią

Jagiellonia Białystok opublikowała komunikat przed zbliżającym się wielkimi krokami meczem z Legią Warszawa.

W środę oświadczenie dotyczące spotkania, które zostanie rozegrane 6 maja w Białymstoku, wydała już Legia. Warszawiacy poinformowali w nim, że przesłali pismo do Komisji Ligi, wnioskując o podjęcie działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do naruszenia przepisów przez Jagiellonię. O co konkretnie chodzi?

„Uwzględniając negatywne zdarzenia na meczu w 26. kolejce Ekstraklasy Piast Gliwice - Górnik Zabrze oraz potencjalne zagrożenie podobnych zdarzeń na naszym meczu, wykluczam wniesienie na stadion przez Państwa kibiców elementów tzw. oprawy meczowej, flag i symboli klubowych” - napisała wcześniej warszawiakom „Jaga”.

Białostoczanie postanowili odnieść się do całej sytuacji.

„W środę w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku odbyło się spotkanie służb porządkowych, przedstawicieli miasta i spółek miejskich, Jagiellonii Białystok oraz Legii Warszawa przed zaplanowanym na 6 maja 2018 roku meczem 34. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa.

W związku z planowanym przyjazdem kibiców gości przedstawiciele stołecznego klubu zostali poinformowani, że nie będzie możliwe wniesienie na trybuny elementów oprawy meczowej, oraz wielkoformatowych symboli klubowych, takich jak flagi i sektorówki, co nie spotkało się ze sprzeciwem ze strony przedstawicieli Legii Warszawa. Naszą decyzję motywujemy obawami o zakłócenie porządku na terenie imprezy masowej spowodowanej możliwym sprofanowaniem na trybunach Stadionu Miejskiego barw Jagiellonii, które zostały utracone w maju 2013 roku, a później wielokrotnie profanowane podczas meczów Legii z Jagiellonią.

Wbrew obiegowym opiniom, które ku naszemu zdziwieniu pojawiły się w mediach i stały się obiektem ożywionych dyskusji fani warszawskiego zespołu będą mogli wejść na trybuny w szalikach, czapkach, koszulkach oraz innych częściach garderoby identyfikujących ich jako kibiców Legii Warszawa” - czytamy w najnowszym komunikacie.

Wynik spotkania Jagiellonii z Legią może zadecydować o tym, kto sięgnie po mistrzostwo Polski. Aktualnie oba zespoły mają po 57 punktów na koncie. Pierwszy w tabeli Lech Poznań wyprzedza je o „oczko”.ŹRÓDŁO
Jagiellonia Białystok
TAGI: Oficjalnie Legia Warszawa Jagiellonia Białystok Kibice Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.