LA Galaxy nie zwalnia. Chce zawodnika Milanu!

9 miesięcy temu
LA Galaxy nie zwalnia. Chce zawodnika Milanu!

Ignazio Abate może tego lata przenieść się do Major League Soccer.

W obecnym sezonie Włoch nie gra zbyt regularnie w barwach „Diavolo” i coraz więcej wskazuje na to, że jego przygoda z ekipą z San Siro powoli dobiega końca. Kontrakt piłkarza wygasa latem 2019 roku, ale Abate może zmienić pracodawcę już po tym sezonie. Coraz bardziej prawdopodobna jest jego przeprowadzka za ocean, gdzie coraz większe zainteresowanie wykazuje Los Angeles Galaxy.

Zespół po ośmiu spotkaniach ma na koncie 10 punktów, ale działacze ze StubHub Center mają ambitne plany na przyszłość i liczą, że kolejne wzmocnienia przyniosą lepsze rezultaty. Teraz Amerykanie chcą pozyskać nowego obrońcę, a wysokie miejsce na ich liście życzeń zajmuje doświadczony Abate.

Według informacji podawanych przez „Tuttomercatoweb”, defensor Milanu mógłby bez większych problemów przenieść się do MLS już tego lata. „Rossoneri” nie powinni stawiać przeszkód zawodnikowi, a przekonać działaczy Galaxy do tego transferu może Zlatan Ibrahimović. Obaj zawodnicy występowali już ze sobą w Mediolanie i teraz ponownie mogliby zagrać w jednym zespole.

Zdanie „Ibry” może być też kluczowe w kwestii przekonania samego Abate. Kluby z Major League Soccer obowiązuje salary cap, które nie pozwala przekraczać pewnego poziomu zarobków w drużynie. Co prawda zespoły mogą wykluczyć spod tej zasady kilku graczy, ale w Galaxy w wyjątkowy sposób są traktowane kontrakty Ibrahimovicia oraz Giovaniego i Jonathana dos Santosów.

Abate jest wychowankiem Milanu, ale jego początki w zespole nie były zbyt łatwe. Zawodnik nie mógł przebić się do pierwszego składu i po kilku wypożyczeniach przeniósł się do Empoli. Stamtąd po sezonie trafił do Torino, gdzie również grał tylko rok. W 2009 roku powrócił do Milanu, gdzie łącznie rozegrał już 280 meczów.ŹRÓDŁO
Tuttomercatoweb
TAGI: Ignazio Abate Los Angeles Galaxy AC Milan Włochy Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.