MEDIA: Nowy selekcjoner reprezentacji Włoch. Jest porozumienie!

8 miesięcy temu MEDIA: Nowy selekcjoner reprezentacji Włoch. Jest porozumienie!

Włoskie media są przekonane, że nowy selekcjonerem reprezentacji Włoch lada moment zostanie Roberto Mancini.

Wszystko wskazuje na to, że po kilku miesiącach oczekiwania „Azzurri” w końcu rozpoczną pracę pod wodzą nowego szkoleniowca. Do niedawna faworytem komisji, która zarządza sprawami FIGC do czasu wybrania nowego prezydenta, był Carlo Ancelotti. Na drodze ku sprowadzeniu byłego trenera Bayernu stanęły finanse oraz jego chęć dalszej pracy z klubami. W związku z odrzuceniem przez niego oferty, federacja przyspieszyła rozmowy z Mancinim.

Strony doszły do porozumienia bardzo szybko. W poniedziałek miało dojść do spotkania w Rzymie, w którym uczestniczyli Mancini oraz zastępca komisarza FIGC Alessandro Costacurta i menedżer zespołu Lele Oriali. „La Gazzetta dello Sport” oraz „Corriere dello Sport” jednogłośnie twierdzą, iż rozmowy przyniosły bardzo pozytywne efekty i ze strony Manciniego oraz federacji wszystko w zasadzie jest już uzgodnione.

Mancini zdecydował się przyjąć propozycję dwuletniego kontraktu. Na jego mocy będzie zarabiać cztery miliony euro rocznie. Podstawowym zadaniem „Mancio” będzie sprowadzenie reprezentacji na właściwe tory i awans na Mistrzostwa Europy w 2020 roku.

Zanim szkoleniowiec na dobre zwiąże się z federacją, musi jeszcze wyjaśnić swoją przyszłość z obecnym pracodawcą. Choć obecny sezon nie był szczególnie udany dla Zenitu, tamtejsi działacze wciąż liczyli na dalszą współpracę z Włochem. Trener spróbuje jednak ich przekonać do rozwiązania umowy i zapewnił włoską federację, że nie powinno to być szczególnym problemem.

Przed ekipą z Sankt Petersburga jeszcze dwa ligowe spotkania, w których drużyna powalczy o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na ten moment Mancini koncentruje się właśnie na starciach z moskiewskim Lokomotiwem oraz z Chabarowskiem, a w międzyczasie ma dojść do kolejnego spotkania, na którym omówione mają zostać ostatnie szczegóły.

Federacja jest już w zasadzie gotowa do zakontraktowania Manciniego i ma to nastąpić zaraz po tym, jak wyjaśni się klubowa przyszłość trenera. Zenit zakończy zmagania w lidze rosyjskiej 13 maja, a to oznacza, że nowy selekcjoner może zostać zatrudniony zgodnie z planem, czyli przed 20 maja.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport | Corriere dello Sport
TAGI: Roberto Mancini Trenerzy FC Zenit Sankt Petersburg Rosja Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.