OFICJALNIE: CAF wypłaci wysokie premie afrykańskim finalistom mundialu!

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: CAF wypłaci wysokie premie afrykańskim finalistom mundialu!

FIFA zgodziła się na wypłacenie przez Afrykańską Konfederację Piłkarską nagród pieniężnych dla finalistów Mistrzostw Świata z „Czarnego Lądu”.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej przychyliła się do propozycji CAF i wyraziła zgodę na wypłatę dwóch milionów dolarów premii dla każdej afrykańskiej reprezentacji, która weźmie udział w nadchodzącym mundialu.

Afrykańska Konfederacja Piłkarska ma nadzieję, że ten wkład pieniężny pomoże krajowym związkom w Egipcie, Maroku, Tunezji, Senegalu i Nigerii zapobiec skandalom, które miały miejsce w przeszłości z udziałem afrykańskich drużyn narodowych przed dużymi wydarzeniami piłkarskimi.

Przypominamy, że na poprzednich Mistrzostwach Świata byliśmy świadkami takiego zdarzenia aż dwukrotnie. Najpierw reprezentanci Kamerunu odmówili wylotu na brazylijski mundial i żądali wyższych premii za sam udział w turnieju.

Później, już w trakcie imprezy, zawodnicy Ghany zażądali dodatkowej motywacji w postaci gotówki, która miała im pomóc wywalczyć awans do 1/8 finału. W tym celu prezydent kraju wysłał im przed decydującym starciem z Portugalią (1:2) aż trzy miliony dolarów do podziału.

Na tym samych mistrzostwach z inicjatywą podwojenia wynagrodzenia swoim zawodnikom wyszedł także prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej. Te wszystkie zabiegi na nic jednak się zdały i wszystkie wymienione zespoły pożegnały się z mundialem już po fazie grupowej.

Przedstawiciele futbolu z „Czarnego Lądu” już po raz drugi w dość krótkim odstępie czasowym wspomogą swoich pięciu uczestników rosyjskiego turnieju. Przed kilkoma miesiącami CAF zapewniła każdemu z nich po pół miliona dolarów premii, które miały zostać przeznaczone na pomoc w organizacji przygotowań do wielkiej imprezy.TAGI: Oficjalnie FIFA Tunezja Egipt Senegal Nigeria Maroko MŚ 2018 Mistrzostwa Świata CAF
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.