Specjalne życzenie Allegriego. 25 milionów za gwiazdę rywala!

9 miesięcy temu
Specjalne życzenie Allegriego. 25 milionów za gwiazdę rywala!

Trener Juventusu, Massimiliano Allegri, miał przekazać dyrekcji klubu, że jego priorytetem jest sprowadzenie Giacomo Bonaventury.

„Bianconeri” wciąż walczą o siódme mistrzostwo Włoch z rzędu, ale powoli myślą już o kolejnej kampanii. Działacze wielu klubów prężnie działają nad zbudowaniem gruntu pod letnie transfery i nie inaczej jest w przypadku turyńczyków. „Mediaset Premium” informuje, że trener Massimiliano Allegri miał przekazać dyrektorom odpowiedzialnym za wzmocnienia zespołu swoje konkretne cele.

Według włoskiej telewizji, priorytetem szkoleniowca jest Giacomo Bonaventura. Piłkarz świetnie spisuje się w drużynie Milanu i nie od dziś wiadomo, że Allegri bardzo ceni sobie jego umiejętności. Co prawda gracz ma już 28 lat na karku, ale szkoleniowcowi wcale to nie przeszkadza. Jego zdaniem piłkarz idealnie sprawdzi się w jego taktyce.

Włoch znany jest ze swojej pracowitości, co bardzo imponuje Allegriemu. Przede wszystkim jednak pomocnik jest bardzo wszechstronny i z powodzeniem może grać na każdej pozycji w środkowej linii, a w razie potrzeby nie miałby też problemów z grą bardziej z przodu. „Stara Dama” widzi w Bonaventurze szansę na wzmocnienie wielu sektorów boiska zaledwie jednym ruchem, ale najpierw będzie trzeba przekonać do sprzedaży Milan.

„Diavolo” sprowadzili wychowanka Atalanty za siedem milionów euro w 2014 roku. Od tamtej pory cena za zawodnika wzrosła i teraz ma wynosić około 25 milionów euro. Pomoc przy dokonaniu transakcji może zaoferować agent zawodnika, Mino Raiola, który nie utrzymuje najlepszych relacji z szefostwem Milanu, w szczególności z dyrektorem sportowym, Massimiliano Mirabellim.

Bonaventura nie jest jedynym celem Allegriego na tegoroczne letnie okno transferowe. Trener miał poprosić dyrektora wykonawczego, Giuseppe Marottę, również o dopięcie transakcji z udziałem Emre Cana. Kolejnym graczem na liście życzeń ma być Álvaro Morata, choć jego pozyskanie może okazać się nieco trudniejsze ze względu na cenę. Mistrzowie Włoch planują jednak pozyskać go na wypożyczenie z obowiązkiem wykupu, co rozłożyłoby płatność na dłuższy okres.ŹRÓDŁO
Mediaset Premium
TAGI: Giacomo Bonaventura Juventus FC AC Milan Emre Can Álvaro Borja Morata Martín Liverpool FC Chelsea FC Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.