Manchester City wyda 60 milionów na nowego napastnika?

10 miesięcy temu
Manchester City wyda 60 milionów na nowego napastnika?

Rodrigo będzie mógł opuścić Valencię, jeżeli zainteresowany jego usługami klub wyłoży na jego sprowadzenie minimum 60 milionów euro - informuje „Marca”.

Środkowy napastnik odgrywa w trwającym sezonie jedną z czołowych ról w drużynie prowadzonej przez Marcelino i przyczynił się do zapewnienia jej awansu do fazy grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Włodarze „Nietoperzy” życzyliby sobie, aby Rodrigo nadal reprezentował ich barwy w przyszłym sezonie, ale jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, że 27-letni zawodnik wzbudza bardzo duże zainteresowanie na rynku transferowym.

Ostatnio w mediach pojawiła się nawet informacja, że nad jego sprowadzeniem zastanawia się Pep Guardiola. Czterokrotny reprezentant Hiszpanii jest obserwowany przez wysłanników Manchesteru City już od dłuższego czasu i był nawet przymierzany do zasilenie szeregów „The Citizens” w zeszłym roku.

Wówczas Valencia miała odrzucić jednak ofertę opiewającą na 37 milionów euro za swojego zawodnika i później przedłużyła z nim kontrakt do końca czerwca 2022 roku, w którym zawarła klauzulę odstępnego opiewająca na 120 milionów euro.

Według informacji przekazanych przez dziennika „Marca”, ekipa z Estadio Mestalla nie zamierza za wszelką cenę zatrzymywać w swoich szeregach Rodrigo i jeżeli ten wyrazi chęć opuszczenia ich zespołu, to oni zgodzą się go sprzedać za minimum połowę kwoty odstępnego zapisanej w umowie.

Środkowy napastnik strzelił dziewiętnaście bramek oraz zanotował siedem asyst w 42 rozegranych meczach dla „Nietoperzy” w trwającym sezonie.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Rodrigo Moreno Machado Valencia CF Manchester City FC Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.