Niejasna przyszłość Zielińskiego. Polak ma trzy opcje

9 miesięcy temu
Niejasna przyszłość Zielińskiego. Polak ma trzy opcje
fot. FotoPyk

Jak poinformowało „Il Corriere del Mezzogiorno”, SSC Napoli postara się o zatrzymanie Piotra Zielińskiego we Włoszech.

Polski piłkarz od kilku lat uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych rozgrywających na świecie i z każdym kolejnym sezonem zdaje się potwierdzać te słowa. Zieliński w aktualnym sezonie stał się częściowo ofiarą rotacji stosowanej przez Maurizio Sarriego i niechęci Włocha do postawienia na byłego gracza Udinese, kosztem legendy Napoli, Marka Hamsika. 23-latek w obecnych rozgrywkach zanotował 34 spotkania w Serie A, ale minuty z nich złożyłyby się na zaledwie 16 pełnych występów.

Mniejsza liczba występów Zielińskiego nie zniechęciła jednak czołowych zespołów z Premier League i zainteresowały się one sprowadzeniem Polaka. W mediach spekuluje się, że rozgrywający może się przenieść do Arsenalu lub Liverpoolu. 

Ten drugi zespół pytał już o Zielińskiego, gdy przechodził on do SSC Napoli, jednak wówczas Polak zdecydował się na pozostanie na Półwyspie Apenińskim. Teraz 23-latek ponownie ma szansę przenieść się na Anfield, jednak według włoskich mediów, najpierw o jego zatrzymanie powalczą neapolitańczycy.

SSC Napoli jest świadome, że podczas lata może otrzymać wiele lukratywnych ofert, zwłaszcza w przypadku bardzo dobrego występu Zielińskiego na Mistrzostwach Świata w Rosji. Z tego względu Włosi zamierzają jeszcze przed turniejem porozumieć się z 23-latkiem w sprawie nowego kontraktu. Nowa umowa Polaka miałaby obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.


ŹRÓDŁO
Il Corriere del Mezzogiorno
TAGI: Polska Włochy Anglia Liverpool FC Arsenal FC SSC Napoli Piotr Zieliński
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.