Holenderski talent na celowniku gigantów Premier League

9 miesięcy temu
Holenderski talent na celowniku gigantów Premier League
fot. Premier League

Melayro Bogarde znalazł się w kręgu zainteresowań Manchesteru City, Manchesteru United oraz Arsenalu - informuje „The Guardian”.

Zdaniem brytyjskich mediów, bratanek Winstona Bogarde'a (obecny szkoleniowiec Ajaksu U-21 oraz były gracz m.in. Milanu, Barcelony oraz Chelsea) może na początku czerwca podpisać kontrakt z jednym z czołowych angielskich zespołów.

Wychowanek Feyenoordu uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia w Holandii i jest od dłuższego czasu obserwowany przez Manchester City, Manchester United, Arsenal, Liverpoolu oraz Chelsea.

Największe szanse na ewentualne pozyskanie środkowego obrońcy, mogącego także występować na pozycji defensywnego pomocnika, daje się pierwszym trzem wymienionym wyżej drużynom, które już podobno rozpoczęły negocjacje z przedstawicielami zawodnika oraz ekipą z Rotterdamu.

Według dziennikarzy „The Guardian”, Melayro Bogarde otrzymał już nawet zaproszenie od samego Pepa Guardioli. Menedżer Manchesteru City pragnie osobiście poznać młodego Holendra, który jednocześnie będzie mógł odwiedzić ośrodki treningowe akademii klubu. Na podobny krok zdecydowali się także przedstawiciele Manchesteru United oraz Arsenalu.

Każdy z zespołów zainteresowanych usługami utalentowanego defensora będzie mógł podpisać z nim profesjonalną umowę po tym, jak zawodnik ukończy 16 lat, a to nastąpi wkrótce, bo już 28 maja.

Szyki ekipom z Premier League będzie starał jeszcze pokrzyżować RB Lipsk. Klub z Niemiec nie dawno wkroczył do walki o względy piłkarza, ale nie stoi wcale na straconej pozycji, ponieważ w ostatnim czasie z powodzeniem potrafi wprowadzić oraz wypromować młodych graczy w pierwszej drużynie.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Melayro Bogarde Feyenoord Rotterdam Manchester City FC Manchester United FC Arsenal FC Chelsea FC RB Lipsk Liverpool FC Holandia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.