OFICJALNIE: Mancini odchodzi z Zenitu. Czas na wielkie wyzwanie!

8 miesięcy temu OFICJALNIE: Mancini odchodzi z Zenitu. Czas na wielkie wyzwanie!
fot. Wikipedia

Zenit Sankt Petersburg poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o odejściu Roberto Manciniego.

Włoski szkoleniowiec dołączył do rosyjskiego klubu 1 czerwca 2017 roku, zastępując doświadczonego Rumuna, Mirceę Lucescu. Jego pierwszy i jedyny sezon okazał się bardzo słaby, bo drużyna prowadzona przez Manciniego przed ostatnią kolejką (zostanie rozegrania 13.05 o godzinie 13:00) zajmuje zaledwie piąte miejsce w lidze i raczej nie uda mu się wspiąć wyżej.

Mancini od dłuższego czas był łączony z objęciem reprezentacji Włoch, która w poprzednim roku nie zdołała zakwalifikować się na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Rosji. Zadaniem szkoleniowca będzie naturalnie przywrócenie „Squadra Azzurra” renomy jednej z najlepszych reprezentacji na świecie. 

Podczas pobytu w Petersburgu Mancini poprowadził Zenit w 44 oficjalnych meczach, wygrywając 21 z nich, 13 remisując i 10 przegrywając. Zgodnie z informacjami, jakie ukazywały się we włoskich mediach, w poniedziałek trener uda się do Rzymu, by najpóźniej w środę podpisać umowę z włoską federacją.

Informowano już o pierwszych zmianach, jakich chciałby dokonać Mancini. Jedną z nich jest powrót do reprezentacji Włoch jego ulubieńca, czyli Mario Balotellego. 53-latek prowadził go już w Interze Mediolan i Manchesterze City.


ŹRÓDŁO
Zenit
TAGI: Oficjalnie Włochy Rosja FC Zenit Sankt Petersburg Roberto Mancini Trenerzy
Zobacz również
Porozumienie Icardiego
4 godziny temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.