OFICJALNIE: Wszystko zaplanowane. Tévez zdradził, kiedy zakończy karierę

10 miesięcy temu
OFICJALNIE: Wszystko zaplanowane. Tévez zdradził, kiedy zakończy karierę
fot. Boca Juniors [Twitter]

Carlos Tévez poinformował, że w przyszłym roku zakończy swoją karierę piłkarską.

Argentyńczyk ma za sobą bogatą w sukcesy przygodę z piłką, którą teraz kontynuuje w Boca Juniors. Już wcześniej napastnik wielokrotnie zapewniał, że jego celem jest zawieszenie butów na kołku właśnie w tym klubie. Z tego powodu w 2015 roku poprosił Juventus o zgodę na powrót do ojczyzny, lecz pod koniec 2016 roku jego plany pokrzyżowała niespodziewana lukratywna oferta z Chin.

Mimo sporych zarobków, czas spędzony w Państwie Środka nie był dla snajpera zbyt udany i gracz dość szybko powrócił do Boca. Teraz twierdzi, że jego kariera powoli zbliża się do końca, więc spełni swoje marzenie o przejściu na emeryturę w ukochanym klubie.

- Kończę z grą w piłkę nożną, kiedy tylko wygaśnie mój kontrakt z Boca Juniors - ogłosił Tévez w rozmowie z argentyńskim „Canal 13”. Umowa napastnika wygasa wraz z końcem 2019 roku.

- Wcześniej zdecydowałem się jeszcze na zmianę klubu, wyjechałem, ale tym razem to się nie powtórzy. Nie przeniosę się już do innego klubu, przejdę na emeryturę w tej koszulce.

34-latek zdradził także, że po zakończeniu gry w piłkę planuje zostać trenerem. Zapewnia jednak, że nie stanie się to od razu.

- Nie chciałbym zawieszać butów na kołku i od razu zostawać trenerem czy nawet menedżerem. Najpierw wolałbym się do tego przygotować.

Tévez zaczynał profesjonalną karierę w 2001 roku w Boca Juniors, gdzie się wychowywał. Następnie trafił do Corinthians, w którym wypromował się na tyle, że do Europy sprowadził go West Ham. Później przeniósł się do Manchesteru, gdzie reprezentował barwy zarówno United, jak i City. W 2013 roku trafił do Juventusu, by po dwóch sezonach wrócić do Argentyny, gdzie gra do teraz z przerwą na występy dla Shanghai Shenhua. Od 2004 roku grał również w reprezentacji Argentyny. Na swoim koncie ma wiele trofeów zdobytych z klubami oraz indywidualnych.ŹRÓDŁO
Canal 13
TAGI: Oficjalnie Carlos Alberto Tévez Boca Juniors Buenos Aires Koniec kariery Argentyna
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.