Simeone po wygranym finale Ligi Europy

10 miesięcy temu
Simeone po wygranym finale Ligi Europy
fot. Atlético Madryt

Diego Simeone wypowiedział się po wygranym przez jego Atlético Madryt 3-0 finale Ligi Europy przeciwko Olympique Marsylia, między innymi o przyszłości Antoine'a Griezmanna.

- Griezmann? On nie musiał niczego udowadniać. Przez te wszystkie lata zrobił wystarczająco i dzisiaj potwierdził to, co wiem. Mam nadzieję, że jest szczęśliwy i zostanie z nami. Czy tak się stanie? To pytanie dla niego.

- Torres? Fernando spełniło się marzenie. Mam nadzieję, że stadion eksploduje w niedzielę. To świetny chłopak, wszystko osiągnął dzięki sobie. Nigdy nic mu nie dałem.

- Byliśmy blisko w dwóch finałach Ligi Mistrzów, w ostatnim roku w półfinale. Przegraliśmy w dwie minuty, w karnych, ale znowu powstaliśmy. Mój sztab szkoleniowy miał szczęście znaleźć grupę bardzo mocnych chłopaków, którzy nie przestają się rozwijać.

- Podczas siedzenia na trybunach czujesz się smutny, zgorzkniały i nieco samotny. Ale pracujemy razem przez sześć lat, mam bardzo dobre relacje z graczami i mógłbym być w hotelu, a oni funkcjonowaliby w ten sam sposób.

Atlético, triumfując w Lidze Europy, wygrało pierwszy puchar od 2014 roku, gdy zwyciężyło w lidze hiszpańskiej i potem superpucharze Hiszpanii. Dla Simeone jest to druga wygrana w Lidze Europy - po sezonie 2011/2012 na samym początku pracy z madrytczykami.

Mecz miał szczególne znaczenie dla żegnającego się z Atlético wychowanka i ulubieńca kibiców, Fernando Torresa, dla którego był to pierwszy puchar w barwach tego klubu.


ŹRÓDŁO
Atletico Madryt
TAGI: Diego Simeone Atlético Madryt Hiszpania Trenerzy Liga Europy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.