POTWIERDZONE: Decyzja Bayernu w sprawie Renato Sanchesa

9 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Decyzja Bayernu w sprawie Renato Sanchesa
fot. FotoPyk

Dyrektor generalny Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge, skomentował przyszłość Renato Sanchesa. Jego słowa mogą zaskoczyć wielu kibiców.

Przed dwoma laty Bayern Monachium wykupił Renato Sanchesa z Benfiki jako świeżo upieczonego mistrza Europy. Młody zawodnik w pierwszym sezonie nie zdołał przebić się do pierwszego zespołu i bardzo rzadko otrzymywał szanse od prowadzącego wówczas klub Carlo Ancelottiego.

Podczas letniego okna transferowego w poprzednim roku podjęto decyzję, że Renato Sanches musi grać więcej, jeśli w przyszłości ma zostać jednym z najlepszych środkowych pomocników na świecie. Ze względu na to Portugalczyk został wysłany do Walii pod opiekę byłego asystenta Ancelottiego, Paula Clementa. Anglik prowadził wówczas Swansea i w 20-latku dostrzegł następcę dla Gylfiego Sigurðssona.

Każdej ze stron spodobała się idea uczynienia z Sanchesa pierwszoplanowej postaci klubu występującego w Premier League, dlatego Portugalczyk trafił na Wyspy, ale kompletnie zawiódł. Właściwie już od pierwszych spotkań 20-latek spotkał się z wyśmiewaniem go czy krytykowaniem za boiskową postawę. „Łabędzie” pożegnały się z Premier League, a pomocnik zanotował tylko 12 gier w Premier League.

Po raz ostatni Sanchesa widziano na boisku na początku stycznia, ale później został wyeliminowany przez kontuzję. Rummenigge jest zdania, że Portugalczyk może się odbudować w Bayernie Monachium pod okiem Niko Kovača.

- Sanches wraca do nas. Niko Kovač postara się o przywrócenie mu jego dawnej formy, co jest ekscytującym zadaniem dla naszego szkoleniowca – przyznał Rummenigge.


ŹRÓDŁO
Münchner Merkur
TAGI: Niemcy Anglia Portugalia Walia Swansea City Bayern Monachium Renato Júnior Luz Sanches
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.