Mourinho: Mój nowy asystent? Jest łączony z innym klubem

9 miesięcy temu
Mourinho: Mój nowy asystent? Jest łączony z innym klubem

José Mourinho poinformował, że po zakończeniu aktualnego sezonu dokona dużych zmian w sztabie szkoleniowym Manchesteru United.

Po finale Pucharu Anglii z Jose Mourinho pożegna się jego długoletni współpracownik i przyjaciel, Rui Faria. 42-latek znajdował się u boku legendarnego szkoleniowca od samego początku jego kariery. Obaj poznali się za czasów pracy 55-latka w roli asystenta Louisa van Gaala w Barcelonie i później Mourinho zabierał go do każdego kolejnego klubu od União de Leirii, aż po Manchester United.

Dotychczas spekulowano, że w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu znajdzie się Kieran McKenna, czyli trener zespołu do lat 18. Portugalski szkoleniowiec zasugerował, że da szansę komuś, z kim już pracował, więc może chodzić o aktualnego pracownika „Czerwonych Diabłów”.

Inne spekulacje mówią o potencjalnym zatrudnieniu Javiera Zanettiego. Należy jednak pamiętać, że Argentyńczyk jest mocno związany z Interem Mediolan, w którym sprawuje rolę wiceprezydenta, więc podobny ruch byłby mocno zaskakujący.

- Dołączy osoba, która pracowała ze mną już wcześniej, ale nie mogę powiedzieć teraz jego nazwiska, bo jest łączony z innym klubem. Michael Carrick znajdzie się w moim sztabie szkoleniowym, ale poszukuję również dwóch innych osób.

- Jest wielu dobrych trenerów, ale lubię tworzyć moich asystentów. Nie lubię trenerów, którzy mają już pewne nawyki, chcę ich ukształtować i przekazać im mój sposób myślenia, tak by rozwijali się przy mnie, a ja przy nich – powiedział Mourinho.


ŹRÓDŁO
Record
TAGI: Anglia Portugalia Manchester United FC José Mourinho Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.