PIRLO: To najlepszy trener, z którym współpracowałem

9 miesięcy temu
PIRLO: To najlepszy trener, z którym współpracowałem
fot. Instagram [Andrea Pirlo]

Andre Pirlo udzielił wywiadu, w którym opowiada o swoich dawnych trenerach i kolegach.

38-latek twierdzi, że najlepszym trenerem, z którym kiedykolwiek miał okazję współpracować, jest Antonio Conte. Obaj panowie działali ze sobą łącznie przez pięć lat: najpierw w Juventusie, później w reprezentacji Włoch.

- W trakcie swojej kariery pracowałem ze znakomitymi trenerami. Na ten przykład Mazzone nauczył mnie, jak mam się ustawiać na boisku. To dzięki niemu zacząłem grywać na rozegraniu — wspomina Pirlo.

- Bardzo dobrze wspominam współpracę z Carlo Ancelottim. On nadal jest dla mnie jak brat, jednak najlepszy menadżer, z którym miałem okazję się spotkać, to Conte. Jestem wielkim szczęściarzem, że trafiłem na niego w 2011 roku. Naprawdę wiele mnie nauczył — dodaje 38-latek.

Pirlo podzielił się również zabawną anegdotą związaną z byłym selekcjonerem reprezentacji Anglii, Royem Hodgsonem.

- On nazywał mnie „Pirla”, co w moich rodzinnych stronach oznacza „idiota”. Wiem jednak, że nie robił tego celowo. To tylko drobne przejęzyczenie — wspomina z uśmiechem Włoch.

38-latek został również poproszony o wymienienie czterech zawodników, którzy z jego pomocą mogliby stworzyć drużynę marzeń.

- Na bramce oczywiście Buffon, z tyłu Nesta, w środku widziałbym Gattuso i na ataku fenomenalny Ronaldo — skwitował były zawodnik m.in. Juventusu i AC Milanu.


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Andrea Pirlo Antonio Conte Włochy Trenerzy
Zobacz również
Gorączka Higuaína
4 godziny temu  
0
Özil zaoferowany dwóm klubom
6 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.