OFICJALNIE: Debiut rocznika 2002 w Ekstraklasie!

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Debiut rocznika 2002 w Ekstraklasie!

Michał Rakoczy zanotował pierwsze minuty na boiskach LOTTO Ekstraklasy.

Utalentowany pomocnik ma za sobą niezwykle udany sezon. Już w początkowej fazie rozgrywek zwrócił na siebie uwagę Michała Probierza oraz wysłanników reprezentacji Polski do lat 16.

W efekcie młody zawodnik otrzymał we wrześniu pierwsze powołanie do młodzieżowej kadry i w debiucie zdołał wpisać się na listę strzelców w meczu przeciwko Szkocji U-16. W sumie Michał Rakoczy może się już pochwalić dziewięcioma występami w zespole narodowym i czterema zdobytymi golami.

Bacznie rozwojowi swojego piłkarza przygląda się szkoleniowiec Cracovii, który postanowił zabrać uzdolnionego gracza na obóz pierwszej drużyny do Turcji, gdzie „Pasy” przygotowywały się do rozpoczęcia rundy wiosennej.

Probierz po powrocie do Polski zdecydował się zgłosić 16-letniego zawodnika do LOTTO Ekstraklasy i w nagrodę za robione postępy włączył go do kadry zespołu na ostatni mecz sezonu przeciwko Pogoni Szczecin (1:4) oraz umożliwił mu rozegranie pierwszy minut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Rakoczy pojawił się na placu gry w 87 minucie spotkania i stał się najmłodszym debiutantem Cracovii od czasu, gdy klub został przejęty przez Janusza Filipiaka. Jednocześnie utalentowany pomocnik został pierwszym piłkarzem z rocznika 2002, który zagrał w LOTTO Ekstraklasie.

Warto również wspomnieć, że młodzieżowemu reprezentantowi Polski niewiele zabrakło do pobicia wyniku Przemysława Bargiela. Były gracz Ruchu Chorzów może się pochwalić tytułem najmłodszego debiutanta w najwyższej klasie rozgrywkowej w XXI wieku. Obecny piłkarz Milanu swój pierwszy mecz na naszych boiskach rozegrał w wieku 16 lat i 34 dni. Z kolei Rakoczy w momencie pojawienia się na placu gry był od niego o 16 dni starszy.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Oficjalnie Michał Rakoczy Cracovia Pogoń Szczecin Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.