OFICJALNIE: Leicester City wygrało rywalizację z klubami z Londynu. Pierwszy letni transfer!

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Leicester City wygrało rywalizację z klubami z Londynu. Pierwszy letni transfer!

Ricardo Pereira został nowym zawodnikiem Leicester City.

Włodarze ekipy z King Power Stadium poinformowali na oficjalnej stronie internetowej o osiągnięciu pełnego porozumienia z FC Porto w kwestii pozyskania uniwersalnego zawodnika, który może występować na prawym boku defensywy oraz na skrzydle.

Ricardo Pereira przeszedł już obligatoryjne testy medyczne i podpisał kontrakt „Lisami”, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku. Drużyna z Estádio do Dragão poinformowała, że na sprzedaży swojego piłkarza zarobi przynajmniej 20 milionów euro. Ta kwota może wzrosnąć jeszcze o pięć milionów zawartych w bonusach.

- Przyszedłem tutaj, aby wspierać zespół oraz pomóc mu osiągnąć wyznaczone cele - powiedział 24-letni zawodnik po zawarciu umowy z Leicester City.

Portugalczyk trafił do FC Porto w 2013 roku. Początkowo nie odgrywał ważnej roli w ekipie „Smoków”, dlatego w minionych dwóch sezonach występował na zasadzie wypożyczenia w OGC Nice. W barwach francuskiego klubu spisywał się na tyle dobrze, że po powrocie do kraju otrzymał szansę od sztabu szkoleniowego i jej nie zmarnował.

Piłkarz występujący najczęściej na pozycji prawego obrońcy rozegrał 43 spotkania w zakończonych już rozgrywkach i strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował siedem asyst.

Warto także dodać, że Ricardo Pereira znalazł się w kadrze powołanej przez Fernando Santosa na rozpoczynające się w czerwcu Mistrzostwa Świata (cała lista TUTAJ).

Poza Leicester City poważne zainteresowanie usługami defensora wyrażali także przedstawiciele Tottenhamu, Arsenalu oraz Juventusu.ŹRÓDŁO
Leicester City
TAGI: Oficjalnie Ricardo Domingos Barbosa Pereira FC Porto Leicester City FC Anglia Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.