Napoli wściekłe na piłkarzy Juventusu. „To oburzające!”

9 miesięcy temu
Napoli wściekłe na piłkarzy Juventusu. „To oburzające!”

SSC Napoli wydało krótkie oświadczenie, w którym wyraża swoją dezaprobatę w stosunku do zachowania kilku piłkarzy Juventusu.

Rozgrywki Serie A zakończą się dopiero dziś wieczorem, ale pewny mistrzowskiego tytułu Juventus rozgrywał swoje spotkanie już w sobotę. Miało to na celu ułatwienie fetowania w Turynie już siódmego z rzędu „Scudetto”. Przez znaczną część sezonu „Bianconeri” musieli jednak drżeć z niepewności, ponieważ silny nacisk wywierał jeden z największych rywali turyńczyków - Napoli.

Ostatecznie neapolitańczycy nie wytrzymali tempa i to „Juve” po raz kolejny świętuje mistrzostwo, co oczywiście wywołało sporą satysfakcję wśród sporej rzeszy kibiców. O ile podczas celebracji tytułu można było się spodziewać docinek sympatyków „Starej Damy” w kierunku Napoli, tak klub z Kampanii uznał za obraźliwą postawę niektórych piłkarzy.

Ulicami Turynu przejechał odkryty autobus z zawodnikami, a część z nich publikowała na żywo filmiki oraz zdjęcia w serwisach społecznościowych, byli to między innymi Blaise Matuidi i Douglas Costa. Gracze filmowali kibiców, a część z nich trzymała obraźliwe dla „Partenopeich” transparenty i koszulki. Neapolitańczyków szczególnie zabolała błękitna trumna z nazwiskiem Lorenzo Insigne.

„Jesteśmy naprawdę oburzeni haniebną i obraźliwą postawą niektórych piłkarzy Juventusu” - napisało Napoli na jednym z portali społecznościowych.

„To poważne gesty, które obrażają godność ludności oraz neapolitańczyka, którym jest Insigne. To jest niedopuszczalne”.
ŹRÓDŁO
Napoli
TAGI: SSC Napoli Juventus FC Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.