Zieliński zdecydował o przyszłości!

9 miesięcy temu
Zieliński zdecydował o przyszłości!
fot. FotoPyk

W najbliższych dniach Piotr Zieliński ma się związać z Napoli nową umową.

W ostatnim czasie we włoskich mediach pojawiły się spekulacje na temat poważnego zainteresowania Polakiem ze strony angielskich gigantów. W swoich szeregach widziały go między innymi Arsenal i Liverpool, a piłkarz miał być nawet gotowy na rozpatrzenie propozycji. Wygląda jednak na to, że Anglicy będą musieli obejść się smakiem, ponieważ pomocnik skłania się teraz bardziej ku pozostaniu w Neapolu.

Choć kontrakt 24-latka obowiązuje do połowy 2021 roku, „Partenopei” postanowili wynagrodzić piłkarza za jego dobrą postawę i zaoferowali mu nową umowę. W ostatnim czasie władze klubu są w nieustannym kontakcie z przedstawicielami Zielińskiego, a rozmowy zmierzają bardzo sprawnie. Wicelider tabeli Serie A postawił sobie za cel przedłużenie kontraktu pomocnika do czasu jego wyjazdu na mundial i prawdopodobnie ta sztuka się powiedzie.

„Corriere del Mezzogiorno” informuje, że strony są już o krok od porozumienia. Nawet w najbliższych dniach może dojść do podpisania nowego kontraktu, który przedłużyłby współpracę zawodnika z klubem do końca czerwca 2023 roku. Dziennik jest przekonany, że wszystko zostanie oficjalnie ogłoszone w najbliższą środę. Na mocy nowego porozumienia Polak będzie zarabiać 2,2 miliona euro rocznie.

Co istotne, rozwiązana ma zostać kwestia klauzuli kwoty odstępnego za zawodnika. W obecnej umowie jest ona wpisana i wynosi 63 miliony euro, co kusi potencjalnych zainteresowanych, którzy widzą w tym szansę na stosunkowo łatwe sprowadzenie solidnego pomocnika. Napoli zatroszczyło się jednak o to, by zapis został usunięty i w nowym kontrakcie nie znajdzie się kolejna klauzula tego typu.

Zieliński co prawda nie zawsze przystępuje do meczów w pierwszym składzie, ale może się pochwalić 46 występami w kończącym się już sezonie. Polak ceni sobie współpracę z Maurizio Sarrim, który mimo spekulacji na temat odejścia, w ostatnim czasie prowadzi rozmowy na temat pozostania na Stadio San Paolo i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Pod Wezuwiuszem zrodził się plan zdobycia „Scudetto” już w przyszłym roku, a Zieliński ma być jego istotną częścią.ŹRÓDŁO
Corriere del Mezzogiorno
TAGI: Piotr Zieliński SSC Napoli Polska Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.