Kluivert bardzo blisko odejścia z Ajaksu

10 miesięcy temu
Kluivert bardzo blisko odejścia z Ajaksu
fot. Ajax

Zgodnie z informacjami „France Football”, AS Roma prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sprowadzenia Justina Kluiverta.

Według francuskich dziennikarzy Justin Kluivert odrzucił propozycję, jaką przedstawił mu Tottenham Hotspur. Aktualnie najpoważniejszym kandydatem do pozyskania skrzydłowego jest AS Roma. 19-letni syn Patricka Kluiverta od kilku miesięcy nosi się z zamiarem opuszczenia Ajaksu Amsterdam, w którym nie potrafi dojść do porozumienia z działaczami.

W tej chwili przedstawiciele Romy prowadzą zaawansowane rozmowy z Mino Raiolą reprezentującym interesy młodego piłkarza. To prawdopodobnie włoski zespół będzie następnym przystankiem w karierze młodzieńca. Przed miesiącem na jego temat wypowiedział się legendarny golkiper, Edwin Van der Sar.

- Justin Kluivert pójdzie w ślady swojego ojca, Patricka. Nie ma tak samo mocnej budowy ciała, ale jest szybszy. Może grać na prawym i lewym skrzydle, a jego ojciec grał głównie w środku ataku. Justin to gracz mniejszy, ale z bardzo dobrym wykończeniem. To właśnie to ich łączy. On ma 18 lat i jeszcze długą drogę przed sobą, ale też ogromny potencjał – przyznał Van der Sar.

Kluivert odchodzi z Amsterdamu przede wszystkim dlatego, że nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu. Miał oczekiwać pensji na poziomie 1,5 miliona euro rocznie i 40% udziałów z kwoty odstępnego najbliższego transferu (20% dla siebie i 20% dla Mino Raioli).


ŹRÓDŁO
France Football
TAGI: Holandia Włochy Ajax Amsterdam AS Roma Justin Kluivert
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.