SARRI: Nie wiem, czy zostanę. Skąd mam wiedzieć, czy nikt nie odejdzie?

9 miesięcy temu
SARRI: Nie wiem, czy zostanę. Skąd mam wiedzieć, czy nikt nie odejdzie?
fot. FotoPyk

Maurizio Sarri po raz pierwszy otwarcie opowiedział o swojej przyszłości w Napoli.

Klub z Neapolu wygrał ostatnie spotkanie sezonu Serie A 2:1 z Crotone, przekraczając tym samym granicę 90 punktów w sezonie, co samo w sobie stanowiło jeden z głównych celów zespołu na minioną kampanię. Do upragnionego mistrzostwa Włoch zabrakło podopiecznym Sarriego czterech punktów, o któe na ostatniej prostej wyprzedził ich triumfujący w lidze po raz siódmy z rzędu Juventus. 

Maurizio Sarri, który jest w Europie powszechnie szanowany za pracę, którą wykonał w Napoli po meczu po raz pierwszy udzielił konkretniejszych odpowiedzi na pytania dotyczącego jego przyszłość w klubie. 

- Wszystko w życiu kiedyś się kończy i lepiej jest żegnać się po napisaniu pięknej historii. Nie wiem, czy zostanę w Napoli. Muszę o tym porozmawiać z moją rodziną. Sytuacja jest skomplikowana. Nie możemy być pewni, że w kolejnym sezonie znów powalczymy z tym samym składem, bo nie ma pewności, że nikt nie odejdzie. Nie wiem, czy klub zdoła zatrzymać wszystkich zawodników, jeśli przyjdą oferty z wielkich drużyn. 

- Tyle mogę powiedzieć, że nie byłbym w stanie przenieść się bezpośrednio do innej włoskiej drużyny. Jeśli mam odejść, to tylko za granicę. 

- Poświęciliśmy bardzo wiele, aby przekroczyć tę granicę 90 punktów. Aż do dziś nie myślałem prawie o niczym innym. Jutro porozmawiam z moją rodziną i spróbujemy zdecydować, co należy teraz zrobić. Wiem, że prezydent potrzebuje mojej decyzji jak najszybciej, bo trzeba zaplanować przyszłość. 

Od wielu miesięcy medialne doniesienia łączą Sarriego z londyńską Chelsea, w której miałby on zastąpić swojego rodaka - Antonio Conte. Wstrzymujący sięcały czas z decyzją 59-latek wyczerpał już jednak najwyraźniej zasoby cierpliwości prezydenta klubu, Aurelio de Laurentisa, który stawia sprawę jasno. 

- Czy Sarri zostanie? Spytajcie jego. On cały czas unika odpowiedzi, zrzucając to na swojego agenta. Dla mnie czas już minął. Pora zadecydować. Nie mówię, że odejdzie, ale ma klauzulę w kontrakcie i zobaczymy co się wydarzy. 

Maurizio Sarri posadę w Napoli uzyskał w 2015 roku dzięki znakomitej pracy w Empoli. Przez dwa lata zdobywał z ekipą z Neapolu średnio 2,16 punktu na mecz. Pod jego wodzą „Partenopei” stali się drugą siłą we włoskim futbolu, będącą w stanie jako pierwsi od wielu lat poważnie zagrozić hegemonii Juventusu. ŹRÓDŁO
Independent
TAGI: Maurizio Sarri SSC Napoli Włochy Trenerzy Chelsea FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.