CIES: Te zespoły wykonują rzuty wolne najlepiej w Europie

9 miesięcy temu
CIES: Te zespoły wykonują rzuty wolne najlepiej w Europie
fot. Girona FC

CIES Football Observatory stworzyło ranking przedstawiający, które europejskie zespoły najlepiej wykonują rzuty wolne.

Pod uwagę wzięto wyłącznie rozgrywki ligowe. Statystycy przeanalizowali to, co ile minut drużyny zamieniają wolne na trafienia. Trzeba jednak podkreślić, że nie chodzi wyłącznie o bezpośrednie strzały na bramkę rywala, ale również zamieniane na gole dośrodkowania czy nieco dłuższe akcje zainicjowane tym stałym fragmentem gry. Bramka musiała jednak paść do 10 sekund po jego wykonaniu.

Zestawienie podzielono na kilka części. Jeśli chodzi o pięć topowych europejskich lig, w sezonie 2017/2018 wolne najczęściej wykorzystywała Girona. Piłkarze beniaminka LaLiga robili to co 318 minut. W sumie na trafienia zamienili oni 11 wolnych. Tuż za ekipą z Hiszpanii znalazły się Juventus, Schalke 04 oraz Tottenham.

Najczęściej spośród wszystkich sklasyfikowanych zespołów gole z wolnych strzelała jednak ekipa Young Boys. Piłkarze nowego mistrza Szwajcarii robili to co 277 minut, w sumie trafiając do siatki 12 razy.

Dodajmy, że na liście nie ma ani jednej drużyny z Polski.  

o
o
o

A - częstotliwość wykorzystywania wolnych, B - liczba bramek zdobytych w ten sposób, C - bilans goli strzelonych i straconych po wolnych. ŹRÓDŁO
CIES Football Observatory
TAGI: Hiszpania Włochy Anglia BSC Young Boys Berno CIES Girona FC Juventus FC Schalke 04 Gelsenkirchen Tottenham Hotspur FC FC Barcelona
Zobacz również
Zablokowany transfeer Batshuayia
2 godziny temu  
0
Gorączka Higuaína
3 godziny temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.