Bunt Rabiota. Odrzucił powołanie do reprezentacji!

9 miesięcy temu
Bunt Rabiota. Odrzucił powołanie do reprezentacji!
fot. FotoPyk

Adrien Rabiot miał poinformować francuską federację piłkarską, że nie zamierza pojechać na Mistrzostwa Świata.

Didier Deschamps miał bardzo komfortową sytuację przy wyborze składu na zbliżający się wielkimi krokami mundial w Rosji. Selekcjoner zmagał się głównie z problemem urodzaju, ponieważ w celu wybrania 23-osobowej kadry musiał zrezygnować z kilku zawodników, którzy w innych kadrach bez problemu znaleźliby dla siebie miejsce. Sprawę z wyborem pomocników znacznie ułatwić miał mu Adrien Rabiot.

O ile większość zawodników marzy o wyjeździe na Mistrzostwa Świata, tak wydaje się, że zawodnik Paris Saint-Germain do nich nie należy. „Le Parisien” informuje, że Rabiotowi bardzo nie spodobał się fakt, iż znalazł się tylko na liście rezerwowej. Co prawda miał się udać na zgrupowanie, by być w ewentualnej gotowości, ale piłkarz ani myśli stawiać się w ośrodku treningowym.

Zgodnie z doniesieniami z Francji Rabiot przesłał do FFF oficjalne pismo, w którym odmawia wyjazdu na zgrupowanie. Sztab szkoleniowy „Trójkolorowych” starał się przekonać pomocnika do zmiany decyzji, ale ten pozostał nieugięty. Uznał, iż z racji, że jest tylko rezerwowym, nie musi przygotowywać się do turnieju. Piłkarz wychodzi z założenia, że albo pojedzie na mundial w roli podstawowego gracza, albo zwyczajnie uda się na odpoczynek po sezonie.

Oczywiście taka decyzja może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Na ten moment powołani do 23-osobowej kadry zawodnicy nie mają problemów zdrowotnych, ale gdyby te się pojawiły, Deschamps traci ważnego dżokera. Sam Rabiot również może spodziewać się kary.

Francuscy dziennikarze informują, że jeszcze nie podjęto ostatecznej decyzji w sprawie zaistniałej sytuacji, ale gracz może się nawet spodziewać wyrzucenia z reprezentacji, przynajmniej do czasu odejścia Deschampsa. „Le Parisien” dodaje jednak na koniec, że znacznie więcej będzie wiadomo dopiero po konferencji prasowej z udziałem selekcjonera.

Pełną kadrę reprezentacji Francji na mundial w Rosji przekazywaliśmy tutaj - http://transfery.info/114300,oficjalnie-kadra-francji-na-mistrzostwa-swiata.ŹRÓDŁO
Le Parisien
TAGI: Adrien Rabiot Paris Saint-Germain FC MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.