Co dalej z Sarrim? Jutro czeka go spotkanie z nowym klubem!

9 miesięcy temu
Co dalej z Sarrim? Jutro czeka go spotkanie z nowym klubem!
fot. FotoPyk

Według informacji włoskich dziennikarzy Maurizio Sarri spotka się w czwartek z przedstawicielami Chelsea.

W środę poinformowano oficjalnie, o czymś, na co zanosiło się od kilku miesięcy – Maurizio Sarri przestał pełnić rolę pierwszego szkoleniowca SSC Napoli. Włoski trener od tygodni ścierał się na konferencjach prasowych z właścicielem klubu, Aurelio De Laurentiisem, w dodatku 58-latkiem zaczęły się interesować coraz bardziej atrakcyjne zespoły. Ostatecznie Sarri został zastąpiony Carlo Ancelottim.

Od momentu zwolnienia Sarriego z SSC Napoli, spekulacje na temat jego przyszłości znacznie się nasiliły. 59-latek dostał już jedną ofertę, która jest bardzo atrakcyjna pod względem finansowym i pochodzi od Zenitu Petersburg. Rosjanie ostatnio po nieudanym sezonie rozstali się z Roberto Mancinim i Sarri od samego początku znajduje się na szczycie ich listy życzeń.

Sam szkoleniowiec wolałby spróbować swoich sił w innym miejscu. Zgodnie z informacjami „Sky Sport Italia”, Sarri ma nadzieję, że dostanie propozycję poprowadzenia Chelsea. „The Blues” nie są zadowoleni ze współpracy z Antonio Conte i już od jakiegoś czasu zamierzają zwolnić byłego trenera Juventusu, ale najpierw chcą znaleźć dla niego odpowiedniego następcę.

Maurizio Sarri dopiero przed kilkoma laty przebił się na najwyższy europejski poziom, prowadząc przez wiele lat drużyny na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech. W Napoli pracował on od 11 czerwca 2015 rok, osiągając podczas 148 oficjalnych spotkań średnią 2,16 punktu na mecz.


ŹRÓDŁO
Sky Sport Italia
TAGI: Włochy Anglia Rosja Maurizio Sarri SSC Napoli Chelsea FC FC Zenit Sankt Petersburg
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.