OFICJALNIE: Andrés Iniesta w Vissel Kobe

8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Andrés Iniesta w Vissel Kobe
fot. Vissel Kobe

Andrés Iniesta związał się z Vissel Kobe, japońskim klubem występującym w J1 League.

Według nieoficjalnych informacji ofensywny pomocnik może liczyć na pensję rzędu 25 milionów euro za sezon przy trzyletniej umowie. To czyni go jednym z najlepiej zarabiających zawodników globu.

Do nowego klubu przenosi się na zasadzie wolnego transferu, bo z Barceloną był związany umową do końca kariery, możliwą do rozwiązania w zasadzie w każdym momencie.

W Kobe spotka się z Lukasem Podolskim, który zarabia pięć milionów euro rocznie.

Dla 34-letniego Iniesty to dopiero drugi klub w karierze, gdyż całą ją spędził w Barcelonie, między innymi cztery razy triumfując w Lidze Mistrzów. 

- Jestem pewny, że filozofia Iniesty, jego przywództwo i DNA będą niesamowitą inspiracją nie tylko dla Vissel Kobe, ale dla całej japońskiej społeczności. Nie możemy doczekać się, aż Andrés nie tylko wzmocni nasz zespół, ale też przyczyni się do rozwoju następnej generacji zawodników poprzez wprowadzenie jego metodologii do akademii młodzieżowej. Wierzymy, że jego decyzja o przyjeździe do Japonii będzie miała wielki wpływ nie tylko na samo Vissel Kobe, ale na futbol w Japonii i Azji - powiedział Hiroshi Mikitani, prezes Vissel Kobe.

Vissel Kobe obecnie zajmuje szóstą pozycję w J1 League i celem dla zespołu na drugą połowę sezonu jest walka o podium, czyli miejsce gwarantujące udział w kolejnej edycji Azjatyckiej Ligi Mistrzów.


ŹRÓDŁO
Vissel Kobe
TAGI: Oficjalnie Andrés Iniesta Luján FC Barcelona Vissel Kobe Hiszpania Japonia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.