Wszystko jasne. To on poprowadzi Chelsea w przyszłym sezonie!

9 miesięcy temu
Wszystko jasne. To on poprowadzi Chelsea w przyszłym sezonie!

Zgodnie z informacjami Alfredo Pedulli, Chelsea zdecydowała się na zatrudnienie Maurizio Sarriego.

Potwierdzają się spekulacje trwające w mediach od wielu miesięcy, Antonio Conte w najbliższych dniach zostanie zwolniony. Zastąpi go Maurizio Sarri. Przedstawiciele 59-latka oraz on sam mieli w ostatnich godzinach spotkać się w Londynie z ludźmi reprezentującymi Chelsea. Negocjacje potoczyły się bardzo pozytywnie i aktualnie „The Blues” szykują ofertę dwuletniej umowy.

W środę Maurizio Sarri został oficjalnie zwolniony z SSC Napoli, a w jego miejsce zatrudniono Carlo Ancelottiego. Pomimo tego, że to wicemistrzowie Włoch zdecydowali o zrezygnowaniu z 59-latka, to do końca maja mogą domagać się klauzuli odejścia, jaka była zapisana w jego kontrakcie. Chodzi o 8 milionów euro i Chelsea przygotowała się na taki wydatek. 

Co jednak istotne, Chelsea zakłada, że nie będzie musiała wpłacać klauzuli w gotówce. Jeden z pomysłów działaczy „The Blues”, to oddanie do Włoch skonfliktowanego z Antonio Conte Davida Luiza. Choć były szkoleniowiec Juventusu opuści Stamford Bridge, to zachowanie Brazylijczyka musiało zrazić do niego osoby z klubu.

Operacja zamiany trenerów okaże się prawdopodobnie bardzo kosztowna. Poza 8 milionami euro za Sarriego, Chelsea musi zapłacić około 10 milionów euro odszkodowania dla Antonio Conte i jego sztabu szkoleniowego.


ŹRÓDŁO
Alfredo Pedullà
TAGI: Anglia Włochy Trenerzy Maurizio Sarri Antonio Conte Chelsea FC SSC Napoli David Luiz Moreira Marinho
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.