OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer potwierdzony przez Cracovię

8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer potwierdzony przez Cracovię
fot. FotoPyk

Filip Piszczek został nowym zawodnikiem Cracovii.

Środkowy napastnik przechodzi do ekipy z województwa małopolskiego na zasadzie transferu definitywnego z Sandecji Nowy Sącz i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z „Pasami” do końca czerwca 2022 roku.

- Bardzo cieszę się z tego, że Cracovia zdecydowała się na transfer  z moim udziałem i że trafiłem do najstarszego klubu sportowego w Polsce. Kibice Sandecji i Cracovii żyją w przyjaźni i co więcej, można powiedzieć, że zamieniam „Pasy” na „Pasy”. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim kibicom, działaczom i pracownikom Sandecji za moje ostatnie lata. Jestem wdzięczny za to, że dano mi szansę występów w tym klubie. Życzę mojej dotychczasowej drużynie szybkiego powrotu do Ekstraklasy - powiedział 22-letni zawodnik.

Filip Piszczek przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 zawarł z drużyną z Nowego Sącza nową umowę, w której znalazł się zapis umożliwiający mu opuszczenie klubu w przypadku jego spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Według nieoficjalnych informacji, spadkowicz z Ekstraklasy na sprzedaży swojego piłkarza zarobił 250 tysięcy złotych (około 60 tysięcy euro). Ponadto dziesięć procent tej kwoty ma powędrować na konto napastnika.

22-letni zawodnik reprezentował barwy Sandecji od marca 2014 roku (w międzyczasie zaliczył półroczne wypożyczenie do Popradu Muszyna w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015) i w sumie rozegrał 84 spotkania dla ekipy z województwa małopolskiego, w których strzelił trzynaście bramek oraz zanotował sześć asyst.

Filip Piszczek jest pierwszym potwierdzonym przez Cracovię letnim transferem. Przedtem Korona Kielce poinformowała, że Maciej Gostomski podpisał umowę z „Pasami”. Ta informacja na razie nie została jednak jeszcze przekazana przez nowego pracodawcę bramkarza.ŹRÓDŁO
Cracovia
TAGI: Oficjalnie Filip Piszczek MKS Sandecja Nowy Sącz Cracovia Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.