OFICJALNIE: Paweł Sokół odchodzi z Manchesteru City. Nowy klub!

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Paweł Sokół odchodzi z Manchesteru City. Nowy klub!
fot. Manchester City FC

Korona Kielce poinformowała o zakontraktowaniu Pawła Sokoła.

Utalentowany 18-letni bramkarz zdecydował się na powrót do Polski, wiążąc się z Koroną umową do 30 czerwca 2021 roku. 


Sokół po raz pierwszy trafił do Kielc, mając na karku zaledwie 14 lat. Do Korony przeszedł wtedy z Rzemieślnika Pilzno. Treningi i występy w zespołach juniorskich klubu z województwa świętokrzyskiego zaowocowały powołaniami do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Grając w biało-czerwonych barwach, golkiper wpadł z kolei w oko Manchesterowi City.

Do angielskiego klubu przeszedł on w 2016 roku i od tamtej pory rozegrał w sumie 22 spotkania w drużynach MC U-18 i U-23. Kilkanaście dni temu jego najbliższe otoczenie potwierdziło, że zdecydował się on kontynuować przygodę z piłką w innym miejscu.

Ostatecznie padło na Koronę. Powrót Sokoła do Kielc jest dość zaskakujący, ponieważ interesowało się nim wiele klubów z zagranicy.

- W ostatnim okresie prowadziliśmy bardzo dużo rozmów, nie tylko ze wspomnianym Birmingham City, QPR czy Celtikiem, ale również z Sunderlandem, Huddersfield, Nottingham Forest i kilkoma innymi. Bardzo zaawansowane były rozmowy m.in. z Blackburn Rovers, który właśnie awansował do Championship, a ich drużyna U23 do Division 1, jednak ostatecznie odrzuciliśmy ich ofertę. (…) Był telefon z  Wolfsburga czy Bordeaux. Spore zainteresowanie było również z Włoch - przyznał niedawno agent Sokoła, Dominik Jarosz.ŹRÓDŁO
Korona Kielce I Skauci UK
TAGI: Oficjalnie Anglia Polska Paweł Sokół Manchester City FC Korona Kielce
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.