Klopp przed finałem LM. „Nie wejdziemy na poziom Realu, ale Real może zejść na nasz!”

8 miesięcy temu
Klopp przed finałem LM. „Nie wejdziemy na poziom Realu, ale Real może zejść na nasz!”
fot. FotoPyk

Jürgen Klopp wziął udział w konferencji prasowej przed finałem Ligi Mistrzów.

Liverpool już dziś zmierzy się z Realem Madryt w najważniejszym meczu sezonu rozgrywek klubowych w Europie. „Królewscy” staną przed szansą wygrania Ligi Mistrzów po raz trzeci z rzędu, a to właśnie podopieczni Zinedine'a Zidane'a są stawiani w roli faworyta w starciu z mniej doświadczoną ekipą z Anfield. Klopp uważa jednak, że jego zespół nie jest na straconej pozycji.

- Doświadczenie jest bardzo ważne i jestem pewien, że na chwile przed meczem to Real będzie pewniejszy swego. Ale to nie jest problem, ponieważ spotkanie nie kończy się w sekundę, ono dopiero się zaczyna - powiedział Niemiec zgromadzonym na konferencji dziennikarzom.

- Mieliśmy dwa tygodnie na przygotowania i wszystko jest jasne. Przeanalizowaliśmy grę Realu przeciwko różnym drużynom, oni są naprawdę silni, nigdy jednak nie grali przeciwko nam. Jesteśmy Liverpoolem. Mamy nie tylko bardzo dobry zespół, w naszym DNA zapisana jest żądza osiągania wielkich rzeczy. Nikt się nas tu nie spodziewał, ale i tak tu jesteśmy, ponieważ jesteśmy Liverpoolem. Mieliśmy świetną drogę, zdobyliśmy wiele goli.

- Ich doświadczenie jest dla nich wielką zaletą, na 100 procent, ale w meczu nie zawsze to pomaga. Musimy jak najbardziej utrudnić im zadanie. Nie możemy wzbić się na ich poziom, ale od tego w futbolu jest taktyka, by sprowadzić ich na nasz poziom. A jeśli ktoś jest na twoim poziomie, możesz go pokonać.

Mimo wielu sukcesów już na początku pracy z Realem Madryt, umiejętności trenerskie Zidane'a są czasem podważane. Klopp nie zgadza się z krytykami Francuza.

- Jeśli ludzie myślą, że Zidane nie ma wystarczającej wiedzy taktycznej... cóż, to samo mówią o mnie. W finale Ligi Mistrzów zmierzy się dwóch trenerów, którzy nie mają pojęcia o taktyce. Co ludzie będą mówić po tym meczu! Zidane jest jednym z pięciu najlepszych piłkarzy w historii. Jestem w Liverpoolu podobny czas co on w Realu, ale to on walczy o trzecią Ligę Mistrzów. To nigdy się nie zdarzyło. Jest niesamowity, dokładnie tak jak wtedy, kiedy grał.

Klopp miał już okazję trenować zespół w finale Champions League. W 2013 jego Borussia Dortmund zmierzyła się na Wembley Stadium z Bayernem Monachium. W niemieckim finale lepsi okazali się Bawarczycy, a menedżer „The Reds” wciąż wspomina tamto spotkanie.

- Finał z 2013 roku? Wydaje mi się, że wtedy byłem bardziej podekscytowany. Dojście do finału Champions League jako trener jest dość trudne, dla niektórych jest to szansa jedyna w życiu, właśnie tak wtedy się czułem. Po meczu pomyślałem, że chciałbym otrzymać jeszcze jedną okazję. Trochę to zajęło, ale jesteśmy tutaj, ponieważ moi zawodnicy dali mi taką szansę.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Jürgen Klopp Trenerzy Liverpool FC Real Madryt CF Liga Mistrzów Hiszpania Niemcy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.