MEDIA: Pogba zdecydował. Konkretny cel!

9 miesięcy temu
MEDIA: Pogba zdecydował. Konkretny cel!
fot. Manchester United FC

Paul Pogba jest gotów na powrót do Juventusu.

Francuz kształcił się w akademii Manchesteru United, ale gwiazdą światowej piłki stał się dopiero po przejściu do Juventusu. Do Turynu przechodził na zasadzie wolnego transferu po tym, jak uznał, że na Old Trafford nie ma wystarczających szans na grę. Po czterech bardzo udanych sezonach we Włoszech pomocnik stał się najdroższym piłkarzem świata, przechodząc za 105 milionów euro z powrotem do „Czerwonych Diabłów”.

Teraz zawodnik stoi przed szansą kolejnego powrotu w swojej karierze. Jego współpraca z Jose Mourinho nie układa się najlepiej, a piłkarz ma uważać, iż menedżer nie potrafi w pełni wykorzystać jego potencjału. W zakończonym już sezonie brytyjskie media kilkukrotnie informowały o konflikcie. Sam menedżer zapewniał w wywiadach, że liczy na pozostanie Pogby, ale to może nie wystarczyć.

Według „Tuttosport” piłkarz przemyślał w ostatnim czasie swoją sytuację i doszedł do wniosku, że druga przygoda w Manchesterze również nie przynosi mu tyle satysfakcji, ile by oczekiwał. Z racji, iż Mourinho pozostaje nietykalny, Pogba miał uznać, że najlepszą opcją będzie odejście. To z kolei może wykorzystać właśnie Juventus.

Pogba dał „zielone światło” swojemu agentowi, Mino Raioli, by ten negocjował z „Bianconerimi”. Mimo iż Francuz po transferze do United stwierdził, że pobyt w Juventusie był dla niego niczym wakacje, w Turynie wciąż dobrze wspominają gracza i wierzą, że mógłby on znacząco wzmocnić środek pola i wnieść sporo ożywienia na boisku.

Operacja nie będzie łatwa, a dyrekcja mistrzów Włoch kilkukrotnie zapewniała, że nie zamierza łudzić kibiców wizją powodzenia negocjacji. Pogba jest gotów na powrót nawet z myślą, iż jego zarobki będą musiały zostać zredukowane. Strony muszą jednak jeszcze ustalić warunki ewentualnego porozumienia oraz samego transferu.ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Paul Pogba Juventus FC Manchester United FC Francja Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.