David Alaba otwarcie o swojej przyszłości

7 miesięcy temu David Alaba otwarcie o swojej przyszłości
fot. Wikipedia

David Alaba nie zamierza w trakcie letniego okienka transferowego opuszczać szeregów Bayernu Monachium.

W ostatnich tygodniach w niemieckich mediach pojawia się wiele informacji na temat ewentualnych odejść czołowych graczy „Bawarczyków” do innych klubów.

Wśród zawodników typowanych do zmiany pracodawcy przed rozpoczęciem nowego sezonu znajdował się między innymi David Alaba, który był przymierzany przez dziennikarzy do zasilenia szeregów Realu Madryt lub Barcelony. Ojciec piłkarza na łamach hiszpańskiej prasy nie ukrywał nawet, że „Królewscy”  wyrażają poważne zainteresowania usługami jego syna (więcej - TUTAJ).

Teraz głos w całej sprawie postanowił zabrać sam reprezentant Austrii, który stwierdził otwarcie, że nie zamierza odchodzić z klubu z Monachium.

- Zostaję w Bayernie. Mam ważny kontrakt z zespołem do końca czerwca 2021 roku. Bardzo dobrze się tutaj czuję i nie trzeba więcej na ten temat mówić - powiedział 25-latek w rozmowie z „Bildem”.

Wszechstronny piłkarz nie wyraża także zaniepokojenia potencjalnymi ruchami transferowymi w drużynie i jest przekonany, że właściciele dokonają odpowiednich wzmocnień, które mają zapewnić „Bawarczykom” podjęcie skutecznej walki na krajowych i międzynarodowych boiskach.

-  Nasi działacze pokazywali w poprzednich latach, że mają doświadczenie, potrzebne do tego, aby zbudować zespół, który jest w stanie odnosić sukcesy w Lidze Mistrzów - dodał zawodnik.

David Alaba w niedawno zakończonych rozgrywkach wystąpił w 36 spotkaniach Bayernu i zdobył w nich dwa gole oraz zanotował sześć asyst.ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: David Alaba Bayern Monachium Austria Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.