Testy medyczne Kluiverta

9 miesięcy temu
Testy medyczne Kluiverta
fot. Instagram [Justin Kluivert]

Justin Kluivert jeszcze dziś może zostać zawodnikiem Romy.

Trwające od kilku tygodni negocjacje można już w zasadzie uznać za zakończone. Syn legendarnego Patricka Kluiverta nie musiał długo czekać na swój pierwszy duży transfer i już w wieku 19 lat zamieni Ajax na Romę. Snajper zjawił się już w poniedziałek wieczorem w Rzymie, gdzie powitała go grupa rozentuzjazmowanych kibiców. Dziś kluczowy dzień w całej sprawie.

Gianluca Di Marzio informuje, że w zasadzie wszystko jest już dogadane, zarówno między klubami, jak i Kluivertem i „Giallorrossimi”. Około południa zawodnik ma przejść obligatoryjne testy medyczne, a jeśli te nie wykażą żadnych przeciwwskazań, gracz podpisze umowę. Może się to stać nawet dzisiaj.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, amsterdamczycy mają zarobić na swojej młodej gwieździe około 18 milionów euro. Zarobek byłby pewnie większy, gdyby nie fakt, iż obecny kontrakt piłkarza wygasa w czerwcu przyszłego roku. Umowa 19-latka z „Wilkami” ma już obowiązywać przez pięć najbliższych sezonów.

Kluivert urodził się w Amsterdamie i niemal przez całą swoją przygodę z piłką był związany z „de Godenzonen”. Z klubem rozstaje się jednak w nieprzyjemnej atmosferze konfliktu. Ajax chciał przedłużyć umowę z graczem, ale ten miał odmówić, gdy zorientował się, iż intencją działaczy jest po prostu sprzedanie go za wyższą kwotę. Napastnik mówił w wywiadach, że chciał zostać w zespole, aczkolwiek zdecydował się na odejście już teraz ze względu na osoby będące obecnie w zarządzie.

Ajax ma na ten temat zgoła inne zdanie. Piłkarz miał żądać 1,5 miliona euro rocznej pensji w ramach nowej umowy oraz 40 procent z kwoty swojego transferu (20 procent dla niego, a reszta dla agenta - Mino Raioli). Klub uznał to za zbyt wygórowane oczekiwania, zwłaszcza jak na tak młodego gracza.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Justin Kluivert AS Roma Ajax Amsterdam Holandia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.