Kontrowersje wokół Piqué. To jego firma nakręciła film o Griezmannie

6 miesięcy temu Kontrowersje wokół Piqué. To jego firma nakręciła film o Griezmannie
fot. Flickr

Wokół Gerarda Piqué zrodziły się kontrowersje ze względu na film dokumentalny, w którym Antoine Griezmann ogłosił decyzji o pozostaniu w Atlético Madryt.

Wiele miesięcy spekulacji o możliwych przenosinach Francuza na Camp Nou w końcu dobiegły końca. Ostatnie tygodnie były szczególnie intensywne w tej kwestii, ponieważ media naprzemiennie podawały informacje, mówiące o rychłym transferze, po czym okazywało się, że napastnik może jednak zostać w Madrycie. Przez długi czas zawodnik podkreślał jedynie, że chce znać swoją przyszłość przed rozpoczęciem mundialu.

Gdy początek zmagań w Rosji nieuchronnie się zbliżał, 27-latek zwołał specjalną konferencję prasową, na której miał poinformować o swojej decyzji. Snajper ku zaskoczeniu dziennikarzy powiedział jednak jedynie, że dokonał wyboru, ale nie jest to właściwy moment, żeby wyjawiać na co padło. Później okazało się, że decyzja ma zostać ogłoszona w czwartkowy wieczór.

Tak faktycznie się stało, ale i tutaj kibiców i dziennikarzy czekało niemałe zaskoczenie. Griezmann rzeczywiście ogłosił, iż ostatecznie zostaje w ekipie „Rojiblancos”, ale zrobił to za pośrednictwem... filmu dokumentalnego. W produkcji „La decición” widzowie mogli zobaczyć skrót z kilkutygodniowych rozterek piłkarza na tego jego przyszłości.

Pikanterii sposobowy przedstawienia decyzji dodaje jednak to, że stworzeniem filmu zajęła się firma należąca do... Gerarda Piqué. Fakt, iż to właśnie obrońca tak silnie związany z Barceloną uczestniczył w całej konspiracji wywołał falę komentarzy w sieci. Defensor bierze jednak siebie, Griezmanna oraz całą koncepcję w obronę.

Przy okazji emisji filmu Piqué opublikował kilka wiadomości na portalu społecznościowym. Najpierw zaprosił kibiców do oglądania filmu, a następnie pogratulował Kosmos Studios, jego zdaniem, dobrze wykonanej pracy.

„To zupełnie nowy sposób, by zobaczyć życie piłkarza oraz jego wątpliwości podczas podejmowania najważniejszej decyzji w karierze. Dziękuję zespołowi Kosmos Studios, a w szczególności Antoine'owi Griezmannowi za te ostatnie tygodnie. Zdecydowałeś się pozostać w Atlético i mam nadzieję, że świetnie sobie poradzisz w najbliższym sezonie!” - napisał Piqué tuż po emisji filmu.

Niedługo później gracz Barcelony wyjaśnił, dlaczego wybrano właśnie ten sposób zakomunikowania o przyszłości Griezmanna.

„Pamiętajcie o jednej rzeczy. Niektórzy ludzie będą krytykować ten film, ponieważ wszystko co nowe zawsze musi być odrzucane. Najważniejszą refleksją po obejrzeniu „La decición” jest jednak to, że czasem nie wszystko co się wam sprzedaje, jest prawdziwe”.ŹRÓDŁO
Twitter
TAGI: Antoine Griezmann Gerard Piqué Bernabeu Atlético Madryt FC Barcelona Francja Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.