OFICJALNIE: Pierwsze wzmocnienia Cardiff. Drugi najdroższy transfer w historii!

8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Pierwsze wzmocnienia Cardiff. Drugi najdroższy transfer w historii!

Josh Murphy i Greg Cunningham zostali nowymi zawodnikami Cardiff City

Obaj piłkarze zasilili szeregi beniaminka Premier League na zasadzie transferu definitywnego. Pierwszy z wymienionych graczy trafił do walijskiego klubu z Norwich City i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

W brytyjskich mediach można przeczytać, że były reprezentant angielskiej młodzieżówki przeniósł się do Cardiff City za ponad dziesięć milionów funtów (około 11,4 miliona euro). Tym samym Murphy stał się drugim najdroższym zawodnikiem sprowadzonym w historii „The Bluebirds” po Garym Medelu, który przed startem sezonu 2013/2014 trafił do walijskiego zespołu z Sevilli za 11,7 milionów funtów (13 milionów euro).

23-letni zawodnik w niedawno zakończonych rozgrywkach wyróżniał się w szeregach Norwich i rozegrał 47 spotkań w barwach „The Canaries”, w których strzelił jedenaście bramek oraz zanotował trzy asysty.

Z kolei Cunningham przeniósł się do Cardiff City z Preston North End za nieco ponad 3,5 miliona funtów (około cztery miliony euro) i związał z beniaminkiem Premier League do końca czerwca 2021 roku.

Boczny obrońca stracił sporą część minionego sezonu ze względu na kontuzję, ale mimo wszystko zdołał rozegrać na zapleczu angielskiej elity 20 spotkań, w których udało mu się raz wpisać na listę strzelców oraz zanotować trzy otwierające podania.ŹRÓDŁO
Cardiff City
TAGI: Oficjalnie Joshua Murphy Gregory Richard Cunningham Cardiff City FC Norwich City FC Preston North End FC Anglia Walia Irlandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.