Ferdinand: Profesjonalizm Ronaldo jest absurdalny! Jego dom był jak cyrk objazdowy

6 miesięcy temu Ferdinand: Profesjonalizm Ronaldo jest absurdalny! Jego dom był jak cyrk objazdowy

Rio Ferdinand zdradził, jak pracował nad sobą Cristiano Ronaldo w Manchesterze United.

Ferdinand jest uznawany za jednego z najlepszych środkowych obrońców w historii futbolu. Przez lata tworzył razem z Nemanją Vidiciem znakomity duet w defensywie Manchesteru United. Właśnie za jego najlepszych lat na Old Trafford Cristiano Ronaldo stawał się w barwach „Czerwonych Diabłów” światową gwiazdą, by ostatecznie zdobyć pierwszą Złotą Piłkę jeszcze jako zawodnik United.

Ferdinand podczas trwających Mistrzostw Świata jest ekspertem BBC. Po hat-tricku Portugalczyka w piątkowym starciu z Hiszpanią (3:3) Ferdinand nie mógł wyjść z podziwu nad jego klasą i zdradził, jak wyglądało życie CR7 w Anglii.

- Był pierwszym gościem, jakiego znałem, który zatrudniał dietetyka, lekarza i prywatnego fizjoterapeutę. Oni wszyscy praktycznie z nim mieszkali. Widziałem, bo on mieszkał kilka domów ode mnie. Zastanawiałem się O co tu chodzi?!. Jego dom wyglądał jak cyrk objazdowy.

- Ale on po prostu zainwestował w siebie, żeby być na szczycie i faktycznie wyjechał z Manchesteru jako najlepszy piłkarz świata - przyznał Ferdinand.

- Czuję się trochę jak fanatyk, kiedy o nim opowiadam - przyznał rozbawiony Anglik. - Jego profesjonalizm jest wręcz absurdalny. W jego przypadku talent to zupełnie osobna sprawa. Mentalność to klucz do wszystkiego - żeby utrzymać ten poziom przez 10-12 lat, wygrać pięć Złotych Piłek i wszystkie te trofea. Żeby to osiągnąć potrzebujesz szczególnej mentalności. Właśnie to go odróżnia i czyni wyjątkowym - stwierdził Ferdinand.

Ronaldo z reprezentacją Portugalii zmierzy się w mundialowej grupie jeszcze z Iranem i Maroko. 


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Rio Ferdinand Anglia Manchester United FC Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Portugalia Real Madryt CF Hiszpania MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.