75 milionów za Martiala!

9 miesięcy temu
75 milionów za Martiala!
fot. Manchester United FC

Manchester United chce się upewnić, że kluby chętne na pozyskanie Anthony'ego Martiala szybko zaprzestaną swoich starań.

Francuz trafiał na Old Trafford jako młoda gwiazda, która w przyszłości miała stanowić o sile zespołu. O zaufaniu „Czerwonych Diabłów” do napastnika mogła świadczyć choćby wydana na niego kwota - AS Monaco otrzymało 36 milionów funtów, które dzięki bonusom może wzrosnąć do 58 milionów. Zawodnik nie raz udowodnił, że drzemie w nim spory potencjał, ale jego przyszłość i tak stoi obecnie pod sporym znakiem zapytania.

Menedżer José Mourinho nie może w pełni przekonać się do zawodnika, a na niekorzyść Martiala działa też spora konkurencja. Przyjście Alexisa Sáncheza zimą tego roku zmusiło nawet 22-latek do porzucenia preferowanej lewej strony boiska. Piłkarz jest niezadowolony, ponieważ chciałby grać w pierwszym składzie zdecydowanie częściej i nie ukrywa, że najlepszym rozwiązaniem mogłoby się okazać odejście.

W ostatnich dniach agent Martiala otwarcie wyznał, że jego klient chciałby zmienić pracodawcę. Zainteresowane są między innymi Tottenham, Barcelona czy Juventus, ale kluby te mogą mieć problem z przekonaniem United. Mimo iż zawodnik nie gra regularnie, klub ani myśli go komukolwiek oddawać. Zainteresowanie jednak nie maleje, więc działacze z Old Trafford wpadli na pomysł, jak zniechęcić pozostałe drużyny.

„Daily Mirror” informuje, że Manchester United zażądał za swojego gracza kwoty 75 milionów funtów. Osoby odpowiedzialne w klubie za transfery zdają sobie sprawę, że jest to zaporowa cena, ale liczą, iż w ten sposób uda się skutecznie dać do zrozumienia, że zawodnik nie jest na sprzedaż. Taka informacja nie ucieszy z pewnością samego Martiala, który wciąż ma wątpliwości co do dalszej współpracy z Mourinho.

Jeśli United zaprze się i nie wyda zgody na transfer, 22-latek nie będzie mógł zrobić zbyt dużo. Jego kontrakt obowiązuje co prawda tylko do lata 2019 roku, ale jest w nim zapisana klauzula, umożliwiająca automatyczne przedłużenie go o kolejny sezon. W międzyczasie „Czerwone Diabły” starały się wynegocjować nowe warunki jeszcze dłuższej umowy, lecz do tej pory Martial odrzucał propozycje, będąc zdecydowanym na odejście.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Anthony Martial Manchester United FC Tottenham Hotspur FC Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.